Amerikan Quarter Atı Ve Özellikleri

2020-08-09 23:18:34 691 bültenuzmanı

Amerikan Quarter Atı Ve Özellikleri

Amerika’nın en eski ve en popüler at ırklarından biri olan Amerikan Quarter Atı, ülkenin tarihiyle beraber geliştirilmiştir. 17. yüzyılda sömürgecilerin yanlarında getirdikleri İngiliz at ırklarının İspanyol at ırklarıyla karıştırılmasının bir sonucu olarak, güçlü ve kaslı vücuda sahip bir at ortaya çıkmıştır.

Bu at, çeyrek milden kısa mesafelerdeki yarışlar için ve aynı zamanda çiftlikle ilgili işler için tercih edildi. İngiliz sömürgecileri hayvanları “Ünlü Amerikan Çeyrek Koşu Atları” olarak adlandırmaya başladılar ve daha sonra da Quarter Atı Safkan İngiliz atlarıyla melezlendi.

Amerikan Quarter Atı Birliği, 1940 yılında kuruldu ve bu ırka resmi adı verildi. Bugün, Quarter At ırkı hala dünyanın en popüler ırklarından biridir.

Amerikan Quarter Atlarının bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, yumuşak başlı ve sakin bir doğaya sahip olmalarıdır. Bu atlar, biniciliğe yeni başlayanlar ve ilk defa at almak isteyenlere de dâhil olmak üzere her seviyedeki biniciler için idealdir.

Bu atlar son derece zeki ve sahiplerini memnun etmek isteyen canlılardır. Birçoğu eğitmek, idare etmek ve bakımlarını yapmak kolaydır. Sakin ve yumuşak tavırları olduğu için insanlar için harika bir arkadaştır.

Quarter atı, rahat bir sürüş sağlayan emin adımlı bir yürüyüş ile kısa, ağır kaslı bir vücut da dâhil olmak üzere çeşitli ayırt edici özelliklere sahiptir. Bu atların ayrıca eğimli ve güçlü omuzları, güçlü artları, derin bir göğüs ve kas boynu vardır. Baş nispeten küçüktür, düz bir profil ve geniş bir alnı vardır. Gözler büyük, kulaklar her zaman uyanık ve dik durur. Ayrıca atın bacakları sağlam dayanıklı, güçlü ve kaslıdır, ancak özellikle vücudun geri kalanının büyüklüğüne kıyasla ayaklar belirgin şekilde küçüktür.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !