At Yarışı Bülten ve Atçılık

2020-08-30 13:38:56 730 tekciamca

At yarışı bülten üzerine yıllarını vermiş binlerce kişinin olduğunu her yerde biliyoruz. İstanbul’dan İzmir’e tüm yurtta ganyan bayilerinde ya da hipodromlarda sürekli olarak oynan kuponların temelinde heyecan yatıyor.  Kimimiz sadece Tay TV veya TJK TV izleyerek bu heyecana ortak olurken, bazılarımız ise olayın tam da içerisinde olarak tüm hayatımızı burada geçiyoruz.

Her doğan tay, her koşan at, her kazanılan yarış onlarca kişinin evinin aşı olarak da önümüze çıkıyor. İşin en göz önünde kalan kısmı bahis gibi dururken, esasen o sadece arka plandaki yüzbinlerce kişinin işi aşı için bir destek olmuş oluyor.  Her altılı ganyan kuponundaki vergiler devletimiz yani bizlere her alanda destek için geri dönerken, büyük çoğunluğu tekrar aynı kupon yapan, altılı ganyan tahminleri ile kazanan yarışseverlere geri döndürülüyor.

Tjk at yarışı bülten nasıl ortaya çıkar?

TJK at yarışı bülten yayınlandığı iki gün öncesinden itibaren at sahibinden, gazetecilere, seyislerden, jokeylere, sade vatandaştan ganyan bayisi sahiplerine yüzbinlerce kişinin incelediği inanılmaz bir odak noktasıdır. Hayaller, umutlar, düşünceler ve sonunda mutlaka önemli bir kesimin evini sürekli olarak geçindirdiği bir sektörün en önemli parçalarından biri haline gelir. Hazırlanmasında da çok önemli bir çalışma vardır. Özellikle TJK kesin kayıtlara açıklamadan öncesinde bir hafta öncesinde kayıtlar alınır. Fakat bu da aylar öncesinden bellidir. Hiçbir şey son dakika haberi gibi olamaz. Sadece atların durumları haricinde.

Tjk Altılı Sonuçları Nasıl Ortaya Çıkartır

Tjk yani Türkiye Jokey Kulübü büyük bir sistemin kurucu olarak at yarışında her şeyin de düzenleyicisidir. Tabii ki bağlı olduğu yer Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’dır.  Düzenlemeler, yasalar ve tüm arka planıyla beraber yarışları tüm detayları ortay çıkar ve bizler Tjk tv izleyerek yada Tay tv izleyerek heyecanı oturduğumuz yerden çıkartabiliriz. Bunların sonucunda da tjk altılı sonuçları günün sonunda merak ettiğimiz en önemli noktadır. At koşar baht kazanır  denir, ancak sonuçları bilebilmek için tüm ahalinin onlarca kaynak araştırıp, ders çalışır gibi altılı ganyan üzerinde çalışması belki de tüm dünya üzerinde eşine az rastlanır bir şeydir.

Bazı zamanlarda at yarışı bülten üzerine bu kadar çok çalışacaklarına bu kadar insan bir icat için çalışsa tüm dünyanın en büyük teknoloji merkezi oluruz denir. Ancak olayın içi bundan çok daha ötesine sahiptir. Sanıyoruz ki onu da ancak at yarışı üzerine ihtisas yapan onca insan anlayacaktır.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !