At Yarışında Bilinmesi Gerekenler

2020-07-31 03:39:31 1.1k bültenuzmanı

At Yarışında Bilinmesi Gerekenler

At yarışlarını takip etmeye ve at yarışı tahminleri yapan kişilerin at yarışı ile ilgili bir takım tavsiyeleri bilmesi olumlu bir etki sağlayacaktır.

En önemli tavsiyelerden ilki, atların birer canlı olduğunu unutmamanız gerektiği üzerinedir. Bir insanın her gün aynı enerji ve performansla hareket etmesi nasıl mümkün değilse, bir atın da her gün aynı enerji ve performansı göstermesi mümkün değildir. Atlar da, stres veya yorgunluk gibi bir takım fark edilmeyen sorunlarla karşı karşıya gelebilir ve atın bakıcısı olan kişi bu durumu anlayamayabilir.

Herhangi bir şekilde sağlık veya psikolojik soruna sahip olmayan bir at bile, yarış anında bulunan çevresel faktörlerden biranda etkilenip, performansını düşürebilir. Bu durumun tam tersi de mümkün olabilir. Yarış esnasına kadar huzursuz olan bir at, yarış esnasında motive olup performansı yakalayabilir.

Bu konuya en iyi örnek olarak, bazı atların Padok esnasında çok fazla terlediğini ve huzursuz olduklarını görebilirsiniz. Bu tür atlara sahip olan kişilerin, atın bu özelliğini fark ederek atını yarış öncesinde Padoka çıkartmamaları gereklidir. Atların yarış esnasında göstereceği tahmini performans durumunu TJK bülten ve yarış tahminleri üzerinden görebilmeniz mümkündür.

Altılı Ganyan Nasıl Tutturulur?

Altılı ganyan bahsi yapmadan önce, at yarışlarını olabildiğince iyi ve sıkı bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Yarışacak olan atların ortalama performans durumu, ırkı, geçmiş yarışları, atların koştuğu gruplar ve benzeri durumlar bu araştırmaya yer verilmesi gereken en önemli konulardan bazılarıdır.

Yapacağınız araştırma ve analizler yalnızca at üzerine değil, aynı zamanda da jokey üzerine de yapılmalıdır. Jokeyin performansı, geçmiş yarışları ve benzeri durumlar da altılı ganyan bahsi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken konulardan bazılarıdır.

 

 

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !