Morgan Atı ve Özellikleri

2020-08-13 21:52:18 831 bültenuzmanı

Morgan Atı ve Özellikleri

Morgan atı, Amerika’da gelişmiş olan en eski at ırklarından birisidir. Tarih boyunca sürüş atı, yarış atı ve süvari atı olarak pek çok alanda yer almıştır. Morgan atları genellikle dayanıklı ve oldukça sağlıklı bir at ırkı oldukları için, hastalık durumlarına çok zor yakalanırlar.

Morgan Atı Vücut Özellikleri

Morgan atları, güçlü bacaklara sahiptirler. Düz veya hafif dış bükey olacak şekilde profili ile ayırt edilmektedir. Geniş alınları, göze çarpan iri gözleri bulunmaktadır. Sırtlarının üst kısmı ve omuzları dik bir yapıya sahiptir. Arka kısımları görünür bir şekilde kaslıdır. Kuyrukları zarif ve düz görünümlüdür.

Yatay olarak ölçüldükleri zaman, 14.1 ile 15.2 el aralığında boyları vardır. Ağırlıkları ortalama olarak 400 ile 450 kilogram aralığında olmaktadır. Morgan atları genellikle siyah ve kahverengi renklerde olsa da farklı renklerde de olabilmekteler.

Morgan Atı Karakter Özellikleri

Morgan atları, oldukça sıcakkanlı, hassas ve ruhsal bağ kurabilen at ırklarındandır. Binicisi ile oldukça sıkı bağlara sahip olduğundan dolayı, yeni ve acemi bir binici ile sorunlar yaşayabilir.

Morgan Atı Ve Binicilik

Acemi binicilerin yerine çok daha eğitimli binicilerin binmesi gereken bir at ırkıdır. Morgan at ırkları, iyi bir eğitimden geçirildikten sonra mükemmel yeteneklere sahip olurlar ve sonuçları başarı elde ettirir.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !