Veliefendi Hipodromu

2020-08-03 04:04:24 754 bültenuzmanı

Veliefendi Hipodromu

Veliefendi hipodromu, günümüzde 7.600 kişilik bir tribün kapasitesine sahiptir. Bu hipodrom, 596 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Veliefendi hipodromu 2020 metre uzunluğunda 27-36 metre eninde çim yarış pisti, 1870 metre uzunluğunda 17.5-19 metre eninde sentetik yarış pisti ve 1730 metre uzunluğunda 16-17 metre eninde kum idman pistine sahiptir. Veliefendi Hipodromunda, 27 Temmuz 2008 tarihinden itibaren gece yarışları da yapılmaya başlanmıştır.

Hipodrom alanında, TJK Asli Üyeler Sosyal Eğitim Merkezi, Apranti Eğitim Merkezi, Yarış Hastanesi, İdari Binalar, Satış Mağazası, Müze ve Sergi Salonu, Çocuk Bahçesi, Kafeteryalar,  Otopark ve 140 Masalık Piknik Alanı bulunmaktadır. Veliefendi Hipodromu, Ekrem Kurt Bulvarı Bakırköy / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ve şahsi araçlar ile gidilmesi mümkündür.

Veliefendi Hipodromu Yarış Programı

Veliefendi hipodromunda düzenlenecek olan tüm geçmiş ve gelecek at yarışları programını TJK bülten üzerinden görebilmeniz mümkündür.

Veliefendi Hipodromu At Binme Ücreti

Türkiye Jokey Kulübü, topluma at sevgisini aşılayabilmek için bu projeyi hayata geçirdi. At binmeye meraklı olanlar, Apranti Eğitim Merkezi bünyesinde ata binebilecekler.

At binmek isteyen herkes, her hafta Çarşamba ve Cuma günü saat 14:00 ile 16:00 saatleri arasında, uzmanlar eşliğinde ata binebilecekler. Veliefendi Hipodromu At Binme Ücreti bulunmamaktadır. TJK tarafından düzenlenen bu proje tamamen ücretsizdir.

Türkiye Jokey Kulübü hali hazırda Veliefendi Hipodromunda Atla Terapi programı kapsamında her hafta Pazartesi, Salı ve Perşembe günlerin de engelli çocukların gelişimine yönelik hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi alabilmek için TJK Apranti Eğitim Merkezine ulaşabilmeniz mümkündür.

Veliefendi Hipodromu'nun efsane atlarından birisi olan Bold Pilot ve Jokeyi Halis Karataş ile ilgili tüm merak ettiklerinizi burada yer alan yazımız üzerinden görebilmeniz mümkündür.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !