11 Eylül 2020 Cuma İstanbul Yarış Yorumları ( Yılmaz Saraç)

2020-09-10 23:36:22 634 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler merhaba güzel bir akşam geçirmenizi diliyorum. İyi şanslar dileyerek yorumlarıma geçmek istiyorum.

1. Koşu 4-2-1  ( 1. Altılı Ganyan Başlar)  

2. Koşu 6 BANKO

3. Koşu 1-4-3

4. Koşu 1-3

5. Koşu ( 2. Altılı Ganyan Başlar ) Maiden Arapların mücadelesi ilk şans ilk yarışında çok süratlenince sonlarda rakiplerine teslim olan 9 numaralı ONUKTAN bu sefer daha iyi kullanacaktır elindeki sermayeyi, ilk defa çime çıkacak ekürisi ile iyi hazırlanan 1 numaralı ATLIKAĞAN güzel hazırlıkları ile şanslı, 3 numaralı KAFKASIM bundan uygun bir grup bulamaz maidenden çıkmak için, bir diğer eküri safkan 4 numaralı KARAKAPLI vermiş olduğu aradan sonra dinçlikle iyi koşacaktır, son olarak koştukça daha iyi duruma gelen 8 numaralı MUZO BABA koşunun sürprizini yapabilir.

6. Koşu Satış 2 mücadelede İngiliz Atları mücadele edecekler ilk şans gruptan daha kaliteli safkan 5 numaralı BANES benim favorim, bu gruplardan daha iyi gruplarda start alan 2 numaralı GÜVENHAN favorinin rakibi, bir HAYRİBABA temsilcisi olan 10 numaralı UNTİMELY çimde iyi koşabilir bu safkan çok iyi bir orjine sahip, 11 numaralı MAGİCİAN GOSHA güzel bir yarış çıkaracak dikkat, 13 numaralı EMPRESS FAUSTİNO, 12 numaralı PİNE APPLE, 17 Numaralı JAPS BOOM koşunun diğer şanslı safkanlarıdır.

7. Koşu Kısa mesafeli bu koşuda grubun en kaliteli ismi koşu gören 5 numaralı BİG NAME artık istenilen kıvamdadır favori olmayı hak ediyor bu safkanın jokeyi değişecek olmasına rağmen şansı yüksek, yarış gören KUYUMCİYAN ekürisinin 3 numaralı TİVOLİ isimli safkanı sahada en çok beğenilen taylardan kusursuz geliyor bu koşuya dış start istenmiş bu safkana olumsuz etkilenmezse kazanabilir, koşuya sürat vericek 1 numaralı SAETTA rahatsız edilmezse bir çırpıda koşuyu bitirebilir dikkat.

8. Koşu Günün en heyecanlı koşusunda ANKARA da kusursuz hazırlanan ve tam istediği tarzda jokeyini bulan 2 numaralı HAWKİNG bence hızlanacak yarışta sonlarda sprint mesafesini iyi ayarlayabilirse başarılı koşacaktır, son üç yarışını kazanan ve formunun zirvesinde olan 5 numaralı ARDAŞAH kendini iyi tanıyan jokeyi ile başarılarına bir yenisini daha ekleyebilir.

9. Koşu Bölünen Maiden ın son kısmında ilk şanslı safkan güzel orjini ve iyi hazırlıkları ile 4 numaralı ERTEGİ favorim ahırı bu safkana çok güveniyor, üstündeki fazlalıkları koştukça atan bence maidenden çıkması geç kalmış bir safkan olan 3 numaralı BUZKRALI favorinin yakın rakibi, ilk yarışında jokeyi çok zorlayan ve kazanabileceği koşudan ikincilikle ayrılan 1 numaralı ALEV ŞAÇAN eksiksiz hazırlıklara sahip değerlendirmekte fayda var, son olarak 6 numaralı KAAN BERK uygun grupta maiden a veda edebilir.

10. Koşu günün son ayağı bu koşuda Arap kısrakalrın mücadelesini izleyeceğiz ben koşuyu kafamda koşturduğumda sürat olacağını düşündüğüm için kısraklar arasında en iyi sprinter olduğuna inandığım ve iyi ellerde koşuya hazırlanan SAV ailesinin Kısrağı 7 numaralı GÜNBİKE yi siz değerli yarışseverlere BANKO olarak önermek istiyorum.

 

Böylelikle Cuma Yarışlarınıda değerlendirmiş olduk, akşam koşulacak yarışlarda siz değerli yarışseverlere iyi şanlar diliyorum. Yazdığınız Gibi Gelsin. İyi Akşamlar.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !