15 Ağustos Cumartesi Ankara Altılı Tahminleri

2020-08-15 02:52:46 675 bültenuzmanı

Ankara At Yarışı Programında Dişilere ait  bir grupta 3 yaşlı araplara 1200 m  ÇİM 'de izleyeceğiz .

2.Koşu için düşündüğüm çalışmalarını ve galoplarını beğendiğim bir kaç safkandan bahsedeceğim ki bunların arasında 5 numaralı FLYING GIRL favorimdir. Müslüm Çelik ile  start alacak olan safkan iyi ellerde bakılan bir safkan ve ben yarın için etkili bir yarış yapacağını düşünüyorum ve bu grupta geçmeye yakın olduğunu düşünüyorum .Güzel bir yarış gelecektir fakat bu tarz tay yarışlarında sürpriz arama noktasınıda düşünerek 1 numaralı ANKA KIZI  etkili olacaktır yarışta bir etkili orjin safkan olan 8 numaralı KIZLAR GÜZELİ yarışta hakkını verebilecek diğer tercihlerim arasındadır.

3.Koşu da ise düşündüğüm özellikle 3 numaralı KING JIM KEY iyi bir başlangıç ile etkili olacağını düşünüyorum. Özellikle takipte olduğum bu safkan Jokey'i ÇİZİK ile gerekeni yapacaktır ve bu yarışta galip gelecektir diye düşünüyorum. Güzel bir Bushranger olan bir safkan özellikle uzun mesafelerde etkili olacaktır , son üç gündür izmirdeydi ve Ankara da ilk defa çıkacak olsada bu fırsatı değerlendireceğini ve grubu geçeceğini düşünüyorum . 

4.Koşu Şartlı 4 de 2 yaşlı ingilizleri çimde izleyeceğiz ve 5 tane safkanın yer alacağı bu koşu da özellikle 1 numaralı BAY ALVES Ercan Çankaya ile beraber tercihimdir.Sevdiği mesafede koşuyor ve bu safkan uzun mesafelerde iş yapacağını düşünüyorum .Etkili bir yarış yaparak bu grubu rahatlıkla geçecektir diye düşünüyorum. Rakibi olarak ise 2 numaralı MACAU bildiğiniz gibi sonlarda güzel ve etkili çıkışlar yapmakta ve Jokey'i olan Müslüm Çelik ile değerlendirilebilir.

5.Koşu da 2200m çimde 5 tane safkanın start alacağı bu grupta çok dengeli atlar mevcut ve bu grupta yorum yapamıyorum ve hepsi başarılı özellikle içlerinden seçemiyorum ama dikkatimi çeken safkanlardan biri olan 2 numaralı İZ BIRAKAN çok iyi mesafede koşuyor Jokey'i ÇİZİK ile bu grupta iyi bir yarış çıkaracağını düşünüyorum . Bütçeniz dahilinde 5 safkanda kazanabilir dikkatli olmakta fayda var .

6.Koşu Şartlı 1 de dişilere ait 3 yaşlı arapları izleyeceğiz 1200m mesafede çimde safkanların koşacağı bu koşuda özellikle 6 numaralı HAVANA çok etkili galopları olan bir safkan değerlendirebilirsiniz.Usta Jokeylerden Sadettin Poyraz ile herşey lehine olacaktır . Yarın için müsait grubu değerlendirecektir ve kazanmaya çok yakın duruyor.Günün ilk ayağında bu safkanı deneyebiliriz.Rakibi olarak ise sürpriz olarak 11 numaralı SUZANİ değerlendirilebilir yanına bir diğer etkili safkan olan 4 numaralı GÖKÇEMELEK ve Jokey'i SİNCAN ile etkili olacağını düşünüyorum.

 

Günün 2. Ayağına geldiğimizde SATIŞ 1 koşusu ile 3 Yaşlı İngilizleri 2000m Kumda göreceğiz.

7.Koşu için Ben yine özellikle bu koşu da 3 numaralı CHAMPAGNE etkili olacak ve önemli orjini olan bu safkan bu müsait grupta kalitesini ortaya koyacağını düşünüyorum.8 numaralı  SMİLEY ROSE etkili bir safkan ve Müslüm Çelik iyi bir giriş yapacağını düşündüğüm isimlerden biridir.

8.Koşu da Yukarı araplarda 2200m mesafe de çimde izleyeceğiz. 10 tane safkanın start alacağı bu koşuda  2 favorim var ve bu safkanlardan birinin kazanan olcağını düşünüyorum.İlk tercihim ise 2 numaralı KALFALARBEYİ çok formda olan bu safkan geçtiğimiz günlerde inanılmaz işler yapıyor ve Jokey'i ÇANKAYA ile gerekeni yapacak ve kazanmak için koşuya çıkacaktır ve en önemlisi sevdiği bir mesafeye çıkıyor kendisini gösterecektir. Rakibi olarak ise 3 numaralı NEŞETİM safkan zaten bu mesafeyi çok seviyor ve önemli yarışlara katılıp kazanmış bir safkan , sonlarda yapacağı bir sprit ile bu grubu atlayabilir , kalitesiyle ihmal edilmemesi gereken bir safkan olduğunu düşünüyorum.Sürpriz olarak ise 8 numaralı BEYAZ ADAM denenebilir ..

9.Koşu  Şartlı 5 li dişilere ait bu grupta 4 yukarı arapları 1400 metre mesafede izleyeceğiz ve bu grupta 3 numaralı SANAY safkan bizi şaşırtmayacak ve etkili bir yarış ortaya koyacağını düşünüyorum ve bu grubu geçmeye müsait olduğunu görüyorum. Rakibi noktasında bir çok safkana şans verilebilir tabi özellikle 6 numaralı KESVACANGÜN gayet iyi bir safkan .yanına sürpriz olarak hatta 8 numaralı TEMİZKAAN geniş kuponlarda değerlendirilebilir.

10.Koşu da ise 3 yaşlı ingilizleri 2200m çim mesafede göreceğiz . 7 tane safkan yer alıyor ve benim tek favorim 1 numaralı CHARLATAN son yarışında mükemmel bir 2.liği vardı ve o günki yarışında daha erken sprinti ayarlasaydı bence daha iyi olabilir. O gün ki yarışından bu yana yarın için etkili olacağını düşünüyorum. Jokey'i Boyraz ile gerekeni yapacaktır ve geçilmeyecektir diyorum.

11.Koşu da ise 3 Yaşlı Arapları izleyeceğiz 1200 m çim mesafede ilk defa koşacak tayların bir araya geldiği bu grupta galop olarak ilgimi çeken 7 numaralı NEMESİS etkili olacaktır ve bu grupta kazanmaya müsait olduğunu düşünüyorum ve sonlarda özellikle etkili olacaktır Jokey'i Akın Sözen ile kazanacağını düşündüğüm safkandır.Rakibi noktasında 10 numaralı ŞEF SULTAN ve 1 numaralı CİNNAH safkanlara da kuponlarınızda şans verebilirsiniz.

Ankaralı ile ilgili yorumlarım bu şekilde herkese bol şans diliyorum umarım yazdığınız gibi gelir..

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !