16 EYLÜL ÇARŞAMBA İSTANBUL YARIŞ YORUMLARI ( Yılmaz Saraç)

2020-09-16 02:47:40 983 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler merhaba Çarşamba İstanbul Yarış yorumlarıyla karşınızdayım. 10 koşulu programda iki altılı ganyan koşulacak.

1. Koşu 9 BANKO ( 1. Altılı Ganyan Başlar )

2. Koşu 1-8

3. Koşu 3-7-5

4. Koşu 5-1-2

5. Koşu ( 2. Altılı Ganyan Başlar ) İkinci Altılının startı Üç Yaşlı İngilizlerin koşacağı Handikap mücadele ile verilecek. Sık aralıklarla koşmasına rağmen iyi formunu muhafaza eden 2 numaralı VİVALDİ STORM kendini iyi tanıyan pilotu ile şanslı, uzun mesafe yarışlarında kazanamayıp iki ikincilik yapan 4 numaralı ALTO kısalttığı mesafeden etkilenmezse favoriye rakip, 7 numaralı YELLOW LEGEND bu koşu için hazırlıklarında saatçilerden iyi not aldı iddialıdır, 5 numaralı WOUND HURF FULL grubun uygunluğu ile kendine şans yaratabilir, 1 numaralı ZALDIR ağır kilosuna rağmen kendine yarışta en iyi yeri bulmaya çalışacak.

6. Koşu Maiden İki Yaşlılarda mesafe 1300 sentetik ilk şans güzel orjini ve gördüğü koşu sonrası bu koşuya gelen  9 numaralı LOKUM a ait, yarış hayatına iki dördüncülükle başlayan 5 numaralı LİON EMPİRE son sentetik yarışında ışık verdi favorinin sıkı rakibi olur, koşu hayatına çok favori girdiği kaba kum yarışı ile başlayan eksiksiz hazırlıkları ile dikkatleri üzerine çeken 4 numaralı KEY OF MAGİC bir diğer şanlı isimdir, TEMSİL isimli safkanın öz kardeşi olan ve iki koşu gören 10 numaralı MY BABY BLUE koşunun sürprizini yapabilir, son olarak da 1 numaralı BARON SETRAK siz değerli yarışseverlere öneceğim isimdir bu safkanında eli kulağında.

7. Koşu Bu koşu çocukluğumun atçısı benim hayranı olduğum başta BOLD PİLOT, LYNA, TALARİA, CO PİLOT olmak üzere daha aklıma gelipte yazamadığım bir çok safkanın sahibi ve yetiştiricisi olan MERHUM ÖZDEMİR ATMAN adına düzenleniyor. Bunları yazarken bile o atlar benimmiş gibi senelerce heyecanını yaşadım. Saygı ve Rahmetle... Koşuya gelince benim ilk atım 1 numaralı AFTER TULİP koşuda tempoyu belirleyecek ve rahatsız edilmezse bir solukta bitirebilir, ikinci şanslı safkanım 6 numara MOORLAND son yarışını aynı jokeyiyle kazandı ve formundan hiçbir şey kaybetmeden bu koşuya geliyor, son koşusunda GAZİ koşusunda start alan ve etkisiz kalan 7 numaralı PRİOR bir önce KISRAK koşusunda bu rakipleri geçmişti değerlendirmekte fayda var, son olarak da çok iyi pedigriye sahip olan ve koşu hazırlıklarında iyi görünen 2 numaralı CEYLİNCAN koşunun ortaklarından.

8. Koşu 3 Yaşlı İngilizlerin Klasik Koşularından olan büyük usta MİMAR SİNAN adına düzenlenen koşuda 2 numaralı DEMİRKURT diyerek başlamak istiyorum bu safkan çok formda kenardan kıyıdan gelerek çok iyi yarışlar yapıp formunu zirveye taşıdı ilk şanslı safkanım, rakibi GAZİ altıncısı 6 numaralı UPPER CUT düzenli idmanda, son olarakta 3 numaralı KANEKONUNOĞLU son yarışına aldanmadan şans vermenizi isterim, SELİM KAYA koşuda ki Pilotu Dikkat.

9. Koşu Kısa Vade Mücadelede İyi form tutan startta oyalanmadığı taktirde iyi koşu çıkaracak olan 3 LEX TALLİONES sonlarda acı sprinti ile favorim, PERİ LİNA gibi üst düzey safkanın anne kardeşi SİLK ROAD düzgün başlaması durumda koşuya ortak olabilir bu safkan gün geçtikçe formunu yükseltiyor, koşuya ANKARA dan gelecek olan 6 numaralı CAMBAZ ise hem hazırlıklarının hem de Orjinin hakkını verdiği taktirde mükemmel yarış yapacaktır diye düşünüyorum.

10. Koşu Günün son ayağında kalabalık mücadelede ben 3 numaralı SPARTAKÜS isimli safkanı BANKO önermek istiyorum. Grubun uygunluğu, istediği tarz Jokeyi ve son güzel galobu beni buna yönelten faktörler sahada bu safkan çok beğenilmektedir.

Böylece yorumlarımızı tamamladık, keyifli seyirler dilerken, Yazdığınız Gibi Gelsin diyerek bitiriyorum. Herkese iyi şanslar.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !