17.08.2020 ŞANLIURFA ALTILI TAHMİNLERİ

2020-08-17 01:09:36 688 bültenuzmanı

17 Ağustos Şanlıurfa Tahminimde çok arada kaldığım safkanlar vardı ve eleyerek ince analizler yaparak ve hipodromun içinden birşeyler katarak sizlere bilgilerimi aktarmak istiyorum.

3.Koşu da 1200m mesafede 10 numaralı TİLKİ 'nin ilk safkanım olarak belirledim bir önceki yarıştan sonra 1 galobu var bu safkanın ve gayet iyi olduğunu düşünüyorum sevdiği mesafede kendini gösterecektir.Rakibi ise 7 numaralı MERTADAM diyorum Jokeyi Mahmut Ünlü idaresinde iyi bir iş çıkarabilir ve bir önceki yarışta sonlara doğru iyi bir yarış sergileyebilir.Safkana baktığımızda son galobunu da Jokey Ünlü yaptırdı ve bu safkanı öneriyorum.Ayrıca 9 numaralı TEYYARE bu safkan da son yarışında 3.lük elde etti Ferit Yardımcı ile 1.25 ile finish yaptı ve bu safkanın derecesi de gayet iyi bir diğer rakip olarakta seçtiğim favoridir .

4.Koşu da Maidin olarak ise 3 yaşlı arapların 1300m kum koşusu var. 13 numaralı TUMBUL EMOŞ beğendiğim safkanlardan ve adanadan önce bir şanlıurfa koşusu vardı 5.lik elde etmişti o gün de çok iyiydi ama düzlüğe çıkarken dıştan almayı tercih etti ve biraz şanssılık oldu ve avantajı kaybetti eğer dışa savrulmaz ise bu safkan Mahmut Ünlü ile yarışı kazanabilir , özellikle bu safkana dikkat etmenizi istiyorum.Rakibi olarak ise 9 numaralı DANEDANE bu safkan da 2 yarış gördü elazığda koştu ve yine Jokeyi Ferit Yardımcı ile güzel iş çıkaracağını düşündüğüm bir safkandır. Bir diğer isim ise 5 numaralı ORDİNARRİYO 'den tercihimi kullanacağım ,  Jokeyi Mehmet Doğan ile İzmirden buraya geldi bu safkan ve Şanlıurfada önlere atılabilecek bir safkan ve galoplarına baktığımda bu safkandan etkili bir yarış bekliyorum.

5.Koşu ya baktığımızda H13 bir koşu var 4 büyük yukarı ingilizlerin 1800m mesafe yarışı var. İlk olarak düşündüğüm ise 8 numaralı ÇAĞANHAN ile başlamak istiyorum.Son yarışına baktığımızda birden tempo arttırdı ve 2.liğe girmişti ama daha güçlü rakipleri vardı ve olmamıştı fakat ben bu sefer daha etklili olacağını düşünüyorum .Tempoyu arttırıp 1.lik edecek safkanlardan birisidir.Rakibi olarak ise 9 numaralı YÜZATLI , Jokeyi Emre Akkılıç ile bu safkandan etkili olmasını bekliyorum ve bu safkana dikkat.Ayrıca bir diğer iyi koşmasını beklediğim 15 numaralı UÇANOK  istediği 1.liği elde edebilecek bir safkan ve son galoplarına baktığımda Jokeyi Sadık Altay ile çalıştığını ve iyi galopları olduğunu söyleyebilirim.

6.Koşu ya baktığımızda 4 yaşlı arapların 1200m yarışı var. Burda önerdiğim safkan ise 1 numaralı SEYRANTEPE bu safkanı banko olarak kullanabilirsiniz.Çok iyi dereceye sahip ve kendini tekrar tekrar göstereceğini inanıyorum etkili olacaktır , çıktığı gibi bitereceğini düşünüyorum.

7.Koşu ya baktığımızda 4 YUKARI arapların 1900m yarışını görüuyorum. Bu grupta ise 9 numaralı TUMBULKAVÇİNOĞLU 'yu sizlere banko olarak öneriyorum.Jokeyi Hüseyin Altunkılıç idaresinde iyi işler çıkaracağını düşünüyorum. Son koşusunda 3.lük elde etti ve düzlüğe çıkıldığında bu safkan da fark yaklaşmıştı bence bugün gerekeni yapacak ve bu grubu atlayacaktır.Farklı isimlerde var rakip olarak düşündüğüm mesela 4 numaralı PATOZ fakat ne yapacağı belli olmuyor bu safkanın o yüzden ikilemde kalıyorum ve muhtemel olarak yazılabilir.

8.Koşuda ise 3 yaşlı araplar 1300m de kum yarışı var.Bu yarışta 8 numaralı BEDOCAN ve Jokeyi Necmi Altın idaresinde kazanmasını bekliyorum ve banko olarak öneriyorum bu safkanı.Yarına çıktığı gibi bitirecek bir safkan olduğınu düşüyorum ve galoplarını incelediğimde de etkili rakipleri olduğunu düşünmüyorum ve bu yarışta kendini kanıtlayacaktır.

9.Koşu ya baktığımızda 3 yaşlı ingilizler 1400m kum yarışı var .Buraya baktığımda 3 numaralı SİHİRBAZ KIZ ve Jokeyi Mehmet Ali Aktürk ile start alacak . 22 haziranda 1400 'de sonlara doğru etkili gelip yarışı kazanmıştı .Yarışı 3.4. götürürken bir anda çıkıp yarışı tempoyla kazanmıştı.Rakibi olarak ise 10 numaralı ERKEN GELEN NİSA diyorum ve 1400 mesafede Ferit Yardımcı ile güzel bir iş çıkarabilir bu safkana dikkat diyorum.Ayrıca bir etkili olmasını düşündüğüm safkan ise 13 numaralı KUBAT FIRTINASI  sonlara doğru tempo arttırıp rakiplerini geçebilir.

 

BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !