18 TEMMUZ 2020 ANKARA AT YARIŞI

2020-07-18 18:40:03 313 admin

Birinci altılı ganyan 2.koşu ile birlikte 13:30’da da başladı.

İkinci altılı ganyan 6.koşu ile birlikte 16:30’da başladı.

 

2. KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

Başkent Ankara’da başlangıç Handikap15 koşuyla başlıyor. Performansını beğendiğim ve grubun üzerinde olduğuna inandığım (1)BİDANEM son startını da kazanarak formda geliyor. Jokeyi Müslüm Çelik ile daha önce 10 kez koşup 4 kez kazandılar. Bugün de altılı ganyanın başlangıcında alternatif tek olarak değerlendirilebilir. Rakip olarak (6)GÜLDÜRENKIZ‘ı görüyorum. (4)HIZLI ZELİŞ ve (2)ELMASIN KIZI eklemek istediğim son safkanlardır.

3.KOŞU

Güzel bir yarış. 5 safkan var hepsi geçeceğim. Sıralamam; 2200 çim pistte düzenlenecek yarışta Kocakaya ile koşacak olan uzun mesafe koşularını çok beğendiğim (5)WIND BLAST ilk safkanım. (2)UÇAN FİL de bu mesafede fark yaratabilecek kalitede bir isimdir. Son startını 2200 de kazanan (1)TREVI FOUNTAIN 8 günlük kısa arası olmasına rağmen iyi koşabilir. (3)AYBARS artık umudumu kaybetmeye başladığım bir safkandı ama son startında çok beğendim. Bugün de Ahmet Çelik ile kollanmalıdır. Pencere bırakmamak için (4)LAPREGRINA isimli safkanı da güçlü rakiplerine nazaran boş kilosuyla ekliyorum.

4.KOŞU

(4)ASTEROİD beğendiğim bir isim ve uygun grupta fark yaratabileceğine inanıyorum. Safkanın kısada iyi işler yaptığı doğru lsa da 2000 kumda nasıl koşacağını bilmiyoruz. O yüzden mesafenin daha tecrübeli isimlerinden (5)ATOM SAÇAN Hışman Çizik idaresinde daha şanslı gördüğüm isimdir. Yine mesafenin etkili isimlerinden (7)IŞKINAT ihmale gelmez. Son olarak da (3)HIZLI KURUŞ isimli safkanı görüyorum.

5.KOŞU

76.500 TL ödüllü Nurettin Aral koşusunda kaliteli safkanlar piste çıkıyor. Ah Gümbürgümbür seni hala koşturmaları beni çok üzüyor. Efsane şampiyon tam 10 yaşında, bugün de Karataş idaresinde start alacak. Ben 10 yaşındaki bir ismin artık harada keyif sürmesi gerektiğine inanıyorum zaten 1900 çim pistte de geleceğine inanmıyorum. Karataş safkana galop yaptırsın yürüyerek bitirsinler yarışı. Yarışı kazanacağını düşündüğüm safkan Kaizbert temsilcisi (4)GÖKYÜZÜ olacaktır. Sadettin Boyraz ile 7 yarışın 6 sını kazanan ve 5 tanesi son yarış olmak üzere son 10 startının 8’ini kazanmayı başaran çok değerli bir kısrak. Yarıştaki tek dişi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. BAYEMİR, O BİR REİS felan bunlar güzel atlar ama (4)GÖKYÜZÜ’nün bugün bir kez daha kazanmasını bekliyorum. (4)GÖKYÜZÜ geçilmez.

6.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İkinci altılı ganyan satış koşusu ile başlıyor. (5)AĞCABEYİ ve (9)İHSANEFE ön planda gördüğüm isimler. (4)KARAÇETİN ve formsuz dönem geçiriyor olsa da (2)SARDUR ihmale gelmez. (3)SULEIMAN ve (1)RUDRA ile birlikte ekürilerden (11)BAHAR GÖZLÜM eklemek istiyorum. Dolu geçmek istediğim ayakta son safkanım (8)BARUT olacaktır.

7.KOŞU

Son startını kazanan (1)DEEPIKA ilk safkanım. (10)LADY SCHIMITZ rakibi olarak görüyorum. Eksik koşmaları halinde (2)JUNO MONETA devreye girer. (12)NAVONA kollamak istediğim bir isim. Son olarak da (4)BELLAGIO ANGEL.

8.KOŞU

Maiden mücadelede (12)DİYAPİRİM bence daha iyi koşabilir. Bugün Hışman Çizik ile ilk sırada görüyorum. Rakibi (10)ARLET ve (5)FERİDUN ABİ olur. Her geçen gün daha iyi konuma geldiği gözlemlenen (1)BABA NEJDET ekürisiyle fark yaratabilir.

9.KOŞU 

260.000 TL ödüllü G2 Adnan Menderes Koşusu’nda oldukça değerli safkanlar bir araya geliyor. (7)YAMANLAR BEYİ ve (6)RUNNER BULL arasında geçmesi beklenen bir mücadele. Ancak (2)DISTTANT SHINING‘de 8 gün nceki startında oldukça beğenmiştim. Sürpriz gelir mi bilmiyorum ama bu 3 safkanın bu grupta sürpriz bir isme yer vermemesi gerekir.

10. KOŞU

(1)WHITE SPEAR daha önce de defalarca sizlere verdiğimiz bir isim. Ben bu safkanı çok beğeniyorum. Kendi grubunda özellikle kum pistte daha iyi işler yapacaktır. Handikap 16-17 buraları geçmesi gerekir. Ağır sikleti var ancak ona rağmen 1500 kum pistte usta pilot Karataş idaresinde kazanacağına inanıyorum. (1)WHITE SPEAR geçilmez.

11. KOŞU

İstanbul’da kapanış bir maiden mücadele ile yapılıyor. İlk iki çim pist startında beğenilen (7)SİVASINOĞLU bugün kum pistte nasıl koşacak göreceğiz ben ilk sırada tutuyorum. (13)WIND GIRL ve (5)KÖSEF rakibi olur. Son ayağa kadar riskli gelip burada sürpriz bulacağım diyenler için; (2)BERATEFE ve (12)KOZANCAN ilave edilebilir.

 

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !