18 TEMMUZ 2020 İZMİR YARIŞI

2020-07-18 18:35:49 240 admin

8 TEMMUZ 2020 İZMİR YARIŞI

18 Temmuz 2020 Cumartesi günü akşam koşuları İzmir’de devam edecek. 10 koşuluk yarış programında çift altılı heyecanı olacak.

Birinci altılı ganyan 1. koşu ile birlikte 16:45’de başladı.

İkinci altılı ganyan 5.koşu ile birlikte 19:00’da düzenlenecek.

 

1.KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İzmir’de altılı ganyanın başlangıç ayağında, son 3 startında ikincilikte kalan ve bugün mesafenin biraz daha uzamasıyla rakipleri arasında fark yaratabileceğine inandığım (8)PİRŞAKİR ilk safkanımdır aynı zamanda alternatif tek olarak önerebilirim. Güvenmeyenler, ki hak veririm rakip olarak (4)GALLOP TO WIN (5)JALIYAH AURELYA ve (11)SARAYLI KIZ isimli safkanları ekleyebilir.

2. KOŞU

2000 kum pistte (1)BLACK PANTHER ve (2)GÜVEN HAN mesafenin çok etkili isimleri. Uygun grupta kazanmaları olağan sonuç olur. Ancak eksik koşmaları halinde devreye girebileceğine inandığım (3)MEDZAMOR ihmale gelmeyecek bir isimdir.

3.KOŞU

Mustafa Çiçek idaresinde start alacak olan (1)YEMEN GÜZELİ ilk safkanım. Rakibi olarak (3)ÇAĞLAYANŞELALE isimli tayı görüyorum. Eksik koşmaları halinde son startını kazanan bir diğer isim (2)ATEŞBÜKEN devreye girecektir. Bu 3 safkan tüm türkiyede aşağı yukarı eşit oynanacağını düşünüyorum. 

4.KOŞU

Son startında çok etkili koşan ve derecesiyle de göz dolduran (1)BEST FRIEND bugün daha önceki startlarını da birlikte yaptığı Sinan Özen idaresinde start alacak. Uygun grupta bir start problemi çekmediği taktirde rahat kazanmasını bekliyorum. (1)BEST FRIEND geçilmez.

5.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

Son startında göz dolduran ve kazanan (2)RHYHM OF POWER orjiniyle zaten ön planda olan bir isim. Bugün de Mustafa Çiçek idaresinde start alacak. Uygun bir grup var alternatif tek olarak önerebilirim. Rakip arayanlar için (8)SAKEENA ve (5)DORIAN fark yaratabilecek kalitede isimler. Aynı şekilde (1)CRIMINAL da ihmale gelmez. Her geçen gün daha iyi konuma geldiğini gözlemlediğim (7)ANTEPLİ KAYRA ise eklemek istediğim son safkandır.

6.KOŞU

(5)MYSTICAL VICTORY ve (1)AMERICAN arasında geçmesi beklenen bir mücadele. (3)FEARLESS FLAME ve (13)WINERS LOVE güçlü rakibi olur. Ekürilerden (2)BAHARİKO ve (12)WHITE CATTLEYA sıralamamı belirleyen isimlerdir.

7.KOŞU

Formsuz bir dönem geçiriyor olsa da uzun mesafede koşularını çok beğendiğim ve grubun üzerinde olduğuna inandığım (6)TURKISH LEGEND bugün Barış Kurdu ile start alıyor. Daha önce 4 koşudan 1’ini kazanmışlardı. Formsuz bir dönem geçiriyor olsa da bugün uygun grupta kilo dezavantajı olmadan çıkış koşusunu yapabileceğine inanıyorum ve tek tutuyorum. Ancak aklımı kurcalayan tek isim Mustafa Çiçek idaresindeki (3)EMPERROR SION geniş kuponlarda bu isim kupona dahil edilmeyi hakediyor.

8.KOŞU

89.500 TL ödüllü KV8 koşuda kaliteli isimleri izleyeceğiz. Her ihtimale açık bir yarış, (1)HEADMAN ve (2)STAR FORCE öncelikli safkanlarımdır. (3)AKSAKALLI ihmale gelmez. Yarıştaki dişiler (6)ELFİDAM ve (7)PRINCESS DIE kollanmalıdır. (4)BEDWULF ise son safkanım.

9.KOŞU 

(10)TWILIGHT ZONE babası Elusive Quality güzel bir aygırlık geçirecek gibi. Yavruları fena başlangıç yapmadı. Bugün de Tokaçoğlu idaresinde start alacak safkanın daha iyi koşabileceğine inanıyorum ve ilk sırada tutuyorum. (7)PRENSES BESO ve (5)MAYLİN güçlü rakibi olur. (3)AZRASTAR yarış tecrübesiyle artık maidena veda etmeye hazır gibi duruyor. 

10. KOŞU

Ekürilerden (7)BENLİ SULTAN beğendiğim bir isim ve bu grupta daha iyisini yapmasını bekliyorum. İlk safkanım ve alternatif tek olarak önerebilirim. Rakibi olarak (1)BENLİGÜL‘ü görüyorum. Yeri olanlara sürpriz önerim (6)ARTİSEMRE ve (11)GÜLÜŞLÜ olur. Bir de son startında fena olmayan (12)TAMERŞAH.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !