2 AĞUSTOS 2020 İSTANBUL YARIŞI

2020-08-02 11:00:10 275 admin

2 Ağustos 2020 Pazar gününden herkese merhabalar.

Hem bayram, hem pazar, hem de Gazi öncesi son provalar bugün İstanbul‘da yapılacak.

Güzel bir güne uyanıyoruz ve herkes için günün aynı şekilde geçmesini diliyoruz ..

10 koşuluk yarış programında çift altılı ganyan heyecanı yaşanacak.

Birinci altılı ganyan 1. koşu ile birlikte saat 13:30’da başlayacak.

İkinci altılı ganyan oyunu ise 5.koşu ile birlikte saat 15:30’da düzenlenecek. 

1.KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.İstanbul’da birinci altılı ganyan oldukça zor bir koşuyla başlıyor. Mesafeye yatkın isimlerden ve daha önce jokeyi Ayhan Kurşun ile 3 kez start almış (5)FLASH FORWARD öncelikli safkanımdır. Eksik koşması halinde (3)ENGEL YOK ve (2)BIG FARRIER yarışta iddalı olur. (1)LIONS ROSE ve (4)BAŞOK ihmale gelmeyecek isimlerdir. Bu güzel günde güçlü bir başlangıç yapmak istiyorum. Son olarak sürpriz isim bomboş kilosuyla (8)THEWORLDISMINE isimli safkanı tutacağız.

2. KOŞUUzun mesafede başladık 2100 çim ile devam ediyoruz. Ekürilerden (2)AZANT ilk safkanım. Apranti koşturuyor dolayısıyla rakip yazmak istiyorum. (3)BÜTÜNAY önemli bir isimdir. Rakiplerine nazaran kısmen boş kilosuyla (10)NİĞBOLU Halis Karataş idaresinde eklemek istediğim isim olacaktır. Son olarak da (4)ESTİGEÇTİ

3.KOŞU(4)BODRUM KALESİ Hışman Çizik idaresinde kazanmasını beklediğim isimdir. Ağır sikletine rağmen (1)FATİH AĞA başarılı uzun kum koşularını bugün kısa çime yansıtabilirse şanslı olur. (2)ŞENHAN ihmale gelmeyecek bir isim gibi.

4.KOŞUSon startını ölçü almadığım galoplarda uçan bir (6)SAMSUN var. Bugün de yine Halis Karataş idaresinde kazanması muhtemel sonuç olur alternatif tek önerimdir. Rakip arayanlar için (2)AYMELEKCAN ve (3)FIRTINALI DENİZ olabilir.

5.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.Yine galoplarda iddalı rakamlara ulaşmış isimlerden (4)FERHAN son 3 startının ikisini kazanmıştı. Formda ve diri görünüyor. Bugün de denk rakipleri önünde 1400 çimde bir sorun yaşamadığı taktirde kazanması muhtemel sonuç olur alternatif tek olabilir. Ancak ben (2)MISTER HEART isimli safkanı oldukça beğeniyorum ve bugün FERHAN’a güçlü rakip olacağını düşünüyoruz.

6.KOŞUMaiden mücadelede kapalı geçmekte fayda var. Ben olabildiğince isim yazacağım ve bunları belirtmek istiyorum. (13)JAPS BOMB ilk sırada düşündüğüm ve çok az farkla da olsa diğer safkanlardan bir tık önde gördüğüm isimdir. Dolayısıyla risk sevenler için alternatif tek başlangıcı olabilir. İlk startlarında beğenilen isimlerden (12)EMPRESS FAUSTINA ve gittikçe iyi konuma geldiği gözlemlenen Gökhan Kocakaya ile start alacak (9)YELLOW LEGEND güçlü rakipleri olur. İlk kez stat alacak isimlerden (2)GHOST EMPEROR sürpriz beklediğim bir isimdir. (3)HAPPY TIME yeniden Hışman Çizik ile start alacak kollanmalıdır diye düşünüyoruz. Sürpriz beklediğim ve kuponuma eklemek istediğim diğer isimler ise (10)CAMPAGNE ve (1)ERGİN KHAN

7.KOŞUBüyük koşulara yavaş yavaş geçiyoruz. 400.000 TL ödüllü Harem koşusunda (8)PERİ LİNA ön plana çıkan bir isim. Ara sonrası ilk startında Selim Kaya yüzünden kazanamadığını düşünmüştüm daha sonrasında Ahmet Çelik ile de istenileni veremedi. Bugün de ilk kez Karataş ile koşacak. Bugün Karataş haricinde herhangi bir jokeyle koşsaydı yazmayacaktım. Ancak Karataş belki safkanın dilinden anlar ve varsa bir sıkıntısı ona göre koşturabilir. Kısacası Karataş hatrına (8)PERİ LİNA ilk safkanım. Rakip olarak formunu çok beğendiğim ve son 2 startında da başta PERİ LİNA olmak üzere güçlü rakiplerini düzenli geride bırakan (6)MISS HELİN‘i görüyorum. Gazi apoletli (9)THE LAST ROMANCE uzayan mesafede tekrar denemek istediğim isimdir. Ben 3 safkanla geçiyorum ancak yeri olanlar için ISKRA ve MY PERFECTION ihmale gelmeyecek isimler olarak belirtmek istiyorum .

8.KOŞU260.000 TL ödüllü Sait Akson Koşusu’nda baba koşuyor baba diyerek sizlere geçmiş koşularında müjdelediğimiz (2)CALL TO VICTORY Gazi öncesi son provada tekrar aynı rakiplerle piste çıkıyor. Safkan kısa mesafede kendisini fazlasıyla ispatlamış ve 9’u da son startı olmak üzere 10/9 yapmış bir isim. Ahmet Çelik idaresinde hiç geçilmediler. Rekabetçi ve çok güçlü bir isim. Bugün mesafe 2200 ve gazi öncesi uzayan pistte nasıl koşacağını ben de merak ediyorum. Aklımı kurcalayan bir şey var. (8)VERNAZZA Karataş’ın ısrarla binmeye devam ettiği bir isim. Ve Karataş’ın da BAŞ HÜKÜMDAR, POWERMAN gibi isimlerle büyük yarışlarda nasıl koştuğunu gördük. Kimilerine göre Türk spor tarihinin en büyük sporcusu olarak adlandırılan Karataş oldukça formda görünüyor ve uzayan mesafede sanki biraz daha mesafe isteyen (8)VERNAZZA ile sürpriz yapabilir mi? Bunu hep birlikte göreceğiz. Ben iki safkanı da kuponumda tutacağız .

9.KOŞU Güzel yarışların arasına bir maiden sıkıştırmışlar. (8)LIVE THE MOMENT ve (11)DELAL SULTAN öncelikli safkanlarımdır. (10)MİRO rakiplerinin eksik koşmasını değerlendirir. İlk kez start alacak (6)KURT ZAAR sürpriz isim olup son olarak da (3)BLUE RIBBON eklemeden geçemeyeceğiz.

10.KOŞU Günün en değerli koşusu 800.000 TL ödüllü Kısrak Koşusu ile günü kapatıyoruz. Öncelikle tüm safkanların ayakları yere sağlam basmasını temenni ediyorum. 2100 çim pistte zor bir yarış olduğuna inanıyorum. (5)FLORIDA COAST ilk safkanım. Son startında beğenmesem de kalitesine her daim inandığım, bugün de Ahmet Çelik ile ilk kez start alacak olan (12)PRIOR bu yarışta gerekeni yapacaktır, kuponumda ikinci sırada tutuyorum. Karataş idaresinde koşacak olan (4)ÇİRÇUZ yine son startında beklentileri karşılayamamıştı ama bugün de tekrar şans vermek istediğim bir isimdir. (7)MALA MOJA ve (13)REAL QUEEN ihmale gelmeyecek kadar kaliteli isimler. Son startında beğendiğim ve uzun mesafede iyi koşacağına inandığım (1)AFTER TULIP sürpriz beklediğim bir isimdir. Yazmazsam içimde kalacak son olarak da (14)SELEN KIZIM ekliyoruz denenmeli .

2 AĞUSTOS 2020 İSTANBUL 1. ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU 1-7-5-6

2.AYAK – 2.KOŞU 4

3.AYAK – 3.KOŞU 6-1-2-3

4.AYAK – 4.KOŞU 4-5-8-1-2-6

5.AYAK – 5.KOŞU 9-12-13-10-1-2-3-4

6.AYAK – 6.KOŞU(13)JAPS BOMB 12-9-2-3-10-1 

2 AĞUSTOS 2020 İSTANBUL 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 5.KOŞU(4)FERHAN – (2)MISTER HEART

2.AYAK – 6.KOŞU(13)JAPS BOMB  12-9-2-3-10-1

3.AYAK – 7.KOŞU(6)MISS HELİN  8-9

4.AYAK – 8.KOŞU (2)CALL TO VICTORY – (8)VERNAZZA

5.AYAK – 9.KOŞU 8-11-10-6-3

6.AYAK – 10.KOŞU 9-8-6-4-1

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !