2 EYLÜL ÇARŞAMBA İSTANBUL YARIŞ YORUMLARI ( Yılmaz Saraç)

2020-09-01 23:56:58 757 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler merhaba Çarşamba İstanbul Yarışları ile sizlerle beraberiz. 9 Koşulu programda iki altılı ganyan koşulacak.

1. Koşu 2-4-3 ( 1. Altılı Ganyan Başlar. )

2. Koşu 4 BANKO

3. Koşu 4-5-1

4. Koşu Araplara ait kısa mesafeli koşuyla 2. altılı ganyan başlayacak. 4 numaralı KARAÇELİK uygun sikleti ve iyi hazırlıkları ile ilk şansa sahip, Ankara dan gelecek 2 numaralı ILDIR ESİNTİSİ süratli gidecek yarışta kuvvetli düzlük sprinti ile koşuyu lehine çevirebilir, geçen yarışında jokeyinin çok beklemesinden dolayı 3. kalan 8 numaralı DALOĞLU boş sikleti ile kazanabilir, 6 numaralı GÜNBİKE hedefli şekilde bu koşuya geliyor kendine şans yaratabilir.

5. Koşu 3 Yaşlı İngilizlerin mücadesinde sahada yıldızı parlayan idmanları çok iyi olan 3 numaralı GYPSY GİRL iyi yarış çıkaracaktır, usta ellerde hazırlanan AKSOY ekürisinin 6 numaralı JOSEPHINE isimli kısrağı gördüğü yarış sonrası çok iyi duruma geldiği konuşuluyor, 5 numaralı EGYPTUS ise son yarışı kımıldadı usta jokeyi ile hata affetmez, koşu hayatına geç başlayan fakat her yarışı birbirinden güzel olan 2 DOĞU PRENSİ yine güzel koşacaktır, son olarak idmanlarında saatçilerin gözünden kaçmayan rekor çalışmalara imza atan verdiği araylada koşuya dinç gelicek olan 13 numaralı TAKE QATH koşunun bombasını yapabilir.

6. Koşu Maiden mücadele de ilk şansı LUXOR yavrusu olan anne hattı ise şampiyonlarla dolu olan 7 numaralı MİROCOLO ya vermek istiyorum bu safkanın 3. Annesi efsane kısrak TAJARİB ( RİBELLA, DEHA ) annesi, gördüğü yarışlardan sonra çalışmaları da çok iyi, bu tayın en sıkı rakibi 9 numaralı WİNNER GETS İT ALL isimli tay bu tayda iki kez sentetikte koşarak üzerindeki fazlalıkları attı bence hem baba hemde anneden dolayı çim pisti daha iyi koşacak, son olarakta yarış hayatına iyi başlayan KAYA ekürisinin safkanı 10 numaralı HUMA SULTAN bu taylar arasında ki mücadele birinciyi belirler.

7. Koşu KV mücadele de 1 numaralı YOLLARAZ sert temposu ile koşuyu bitirmek isteyecek kilo dezavantajı olmasına rağmen ilk şanslı, 2 numaralı SÜLÜNBİKE sonlarda güçlü gelecektir şanslı, 4 numaralı KORKMAZ EFE ve 5 numaralı O BİR REİS ayrım yapmadan değerlendirilmelidir.

8. Koşu Ben bu Koşuda ANKARA dan hazır gelecek olan ve normale dönen sikleti ile 6 numaralı ALASKA yı sizlere BANKO olarak önermek istiyorum.

9. Koşu Araplara ait Satış koşuda 2 numaralı ALEMİN KRAL ı grubun uygunluğu ile ilk şanslı safkan, 5 numaralı ŞEHLEVENT her yarışında yarışın içinde olan bir safkan yumuşak el istediğini düşündüğümden AKIN SÖZEN le start alması şansını arttırıyor, 4 numaralı MUHSİN bu gibi gruplarda söz sahibi olabiliyor, son şansıda 13 numaralı ASLAN SÜTÜ ne vermek istiyorum startta oyalanmazsa kendine şans yaratabilir.

Çarşamba bülteninide sizler için değerlendirdik, hepinize iyi şanslar diliyorum, yazdığınız gibi gelsin...

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !