20 Eylül Pazar İstanbul Koşu Tahminleri ( Yılmaz Saraç)

2020-09-20 00:05:23 1k yılmazsaraç

Merhaba Sevgili Yarışseverler, Mutlu Pazarlar İstanbul Yarış Programında Beraberiz. 11 Koşulu güzel bir program var. Rüzgarlı ve düşükde olsa yağmur yağma ihtimalinin olacağı programda pistler normal sıcaklık 24 derece olacak.

2. Koşu 4-5 (1. Altılı Ganyan Başlar. )

3. Koşu 5 Banko

4. Koşu 3-5-4-1-2

5. Koşu 6-5

6. Koşu ( 2. Altılı Ganyan Başlar. )  Arap safkanların katılacağı uzun mesafeli koşu ile ikinci altınının startını veriyoruz. İlk safkanım 3 numara BUMİNHAN koşa bir ara verdi iyi hazırlandı hedefli şekilde bu koşuya geliyor bana göre bunun ispatı jokeyi ile start alması apranti de bindirilebilirdi tercih edilmemiş bu yüzden ilk şans bu safkana ait, 8 numaralı KARAÇETİN son yarışı güzel stiline uygun jokeyi ile başarılı bir yarış ortaya koyacaktır. 1 numaralı BÜYÜK ATLI son yarışında ne denli formda olduğunu gösterdi apranti iyi idare edebilirse başarılı olacağını düşünüyorum. Son olarak çok sık koşmuş olmasına rağmen 7 numaralı CESUR MİRZA grubun uygunluğu ile kazanabilir.

7. Koşu Maiden 3 Yaşlı Arapların mücadelesinde ilk şanslı safkanım iki kez çimde start alan başarın kalan ama idaman görüntüsü çok iyi olan 7 numaralı TÜRKSOYLU çok iyi bir koşu yapacaktır. İlk rakibi 1 numaralı ALEVSAÇAN bu safkan yarış içinde jokeyini çok uğraştırıyor kaliteli bir pedigriye sahip eküri avantajıda bulunan safkan ikinci şansa sahip, yarış gören UÇANOĞLU temsilcisi ARDEŞEN tecrübe kazanarak bu koşuda daha etkili bir yarış yapabilir, bir türlü kazanmayan 6 numaralı MUZOBABA ve 5 numaralı KÜÇÜK JOKER ihmal edilmemesi geren isimler.

8. Koşu dişilerin start alacağı mücadelede ağır kilo olmasına rağmen 2 numaralı GYPSY GİRL bu grubun üstesinden gelebilecek güce sahip bu safkan çimde denendikten sonra bir düşüş yaşadı ama yavaş yavaş toparlandı bu koşuda bunun kanıtı olabilir. İlk rakibi bir önceki yarışını kazandığı aprantisi ile start alan ve idmanları çok iyi olan 1 numaralı QUEEN LİLY yarışın ortağı, bir türlü kazanamayan her yarışında kazanacak bu sefer dediğimiz 4 numaralı THE BEST SİMGE için bu yarış o yarış olabilir, 3 numaralı DARK PEARL uzun mesafeye yatkın orjini ile koşunun sürprizini yapabilir, son olarakta mükemmel bir orjine sahip olan ama bugüne kadar gerçek gücünü sergileyemeyen 6 numaralı BİANCA CAPELLO koşunun bombasıdır.

9. Koşu günün en önemli koşu olan NİĞBOLU Koşusu da, Klas 4 yaşlı Araplar yarışacak ilk şans tartışmasız İSTİKLAL SAVAŞI koşusunu rahat kazanan 2 numaralı BALALAYKA ya ait kusursuz durumda olan safkan start problemi yaşamazsa başarılarına bir yenisini daha ekleyebilir. Sıkı rakibi iyi ellerde hazırlanan, çok formda olan 1 numaralı ANAYURT kendisini iyi tanıyan jokeyi Gökhan Kocakaya ile başarılı koşacaktır. Bu iki safkan hata yaparsa  5 numaralı MEGA STAR dan iyi hazırlıkları ile iyi bir yarış bekliyorum. Son olarak orjinin hakkını fazlasıyla veren kusursuz yarışlar çıkaran Şampiyon YAŞARCIK ın yavrusu 8 numaralı YOLLARAZ Babasını bu uzun mesafeli yarışta çok iyi temsil edecektir diye düşünüyorum.

10. Koşu Maiden ın son bölümü olan 5 ayakta ilk şanslı tay iki kez çimde denenen 7 numaralı ONUKTAN sentetik pistte güzel koşabilir hazırlıkları güzel, rakibi mesafenin diğer yarışlara göre 200 metre uzamasıyla 4 numaralı BUZ KRALI olarak görüyorum bu safkan geliyorum görüntüsü verdiği tüm yarışlarda yarış bitmiş oluyordu bu sefer farklı olabilir. Şampiyon ŞAHBAZLI nın anne kardeşi 8 numaralı ASLIŞAHANE Maiden a veda edebilir Dikkat!!

11. Koşu günün son ayağı olan koşuda bu sezon yapmış olduğu üç yarışta güzel olan nefes anlamında formunu bulan 10 numaralı MİA PREZİOSA benim Banko Safkanımdır.

Şansın yanınızda olduğu güzel bir Pazar Günü geçirmenizi diliyorum. Yazdığınız Gibi Gelsin. İyi Şanslar.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !