21 Ağustos 2020 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Gökhan Şeker)

2020-08-20 06:04:56 1.3k admin

1.Koşu : Son yarışı Kv-7 de bu mesafede rakibi MALONES'e mağlup olan SPARK RACER sürdürdüğü formu ile kazanmaya yakın gözüküyor. Son 5 yarışında hep ilk 2'de olan yarış hayatının başından beri sevdiğim isimlerden olan ALLORA ona en cidsi rakip olucaktır. Anne hattında şampiyon kısrak TATVAN İNCİSİ 'ni gördüğümüz kendini ispatlamış olan MISS PERFECT tanışmamış olsamda antrenör olarak bu sahaya emeğini veren ve sevilen TEZCAN TAŞAR abimiz tarafından antrene ediliyor ve formunun zirvesinde mesafesi olmasa bile mutlaka bi çarpıyı hak ediyor.2 yarıştır fotoya bi türlü atamadığım takip atım olan FLAMBOYANT'ı bugünde es geçmeyeceğim oyunumda mutlaka bulunacak. 

 

2.Koşu : Son yarışında grubu uygun bulunca sentetik pistte kazanan ve potansiyeli yüksek olan NİĞBOLU yarın yine uygun rakipleri arasında kazanmayı bilecektir. Net bankomdur. 

 

3.Koşu : Burdaki rakiplerinden çok daha sert gruplarda start almış olan kalite ve kumaş olarak farklı olan GURBET ATEŞİ alternatif bankomdur (Aman Gökhan abi rica ediyorum tribün yarışı yapmaya kalkma geçtiğimiz sene LOZAN ile yapmıştın bu aralarda yapıyosun artık  baş jokeysin etme eyleme) . Rakip yazmak isterseniz bir Özgünhan temsilcisi olan AYDANKIZ onun en ciddi rakibi olucaktır. İzmir'den formda gelen ve jokeyide aynı oranda formda olan MİRENDA bu rakiplerinin hata yapması halinde devreye girecek ilk isim olur. Daha da yetmez diyenler olursa iki kaizbert temsilcisi olan KÖÇEK ve ilk defa bu mesafede koşucak olan TEKKURŞUN' u ekleyebilirler.

 

4.Koşu : Son yarışında kazanıp maidena veda eden FARANELLİ yapmış olduğu yarışla üst gruplara ufak ufak sinyal verdi bugün yine yarışo kazanmaya çok yakın görüyorum. Son koşusunda ilgililerinin atlarına inancından olsa gerek henüz çimde başarısı bulunmamasına rağmen G2 koşuya götürdüler ve istediği sonucu alamadılar. Kazanmış olduğu piste tekrardan geri dönen YALVAÇHAN favorimize en ciddi rakip olucaktır.Bursa'dan gelen Kazibert temsilcisi HEKİMOĞLU ilk defa sentetik piste çıkıcak mutlaka kuponlarda bulunsun diyorum.Koşmuş olduğu sentetik pistteki yarışında CHRIS BEY ve sınıf olarak daha iyi olan taylara geçilen YAMAÇBEYİ yarışın süprizini yapabilir aman dikkat..

 

5.Koşu :  Son yarışında ters mesafede kazanan YOLKIRAN bugün ideal mesafesinde yine en şanslı isim olacaktır.Formu kötü olsada idman pistinde hep iyi olan BAWEPİR bugün ters yarış yaparak günün önemli süprizine imza atabilir.Mesafenin iyi atlarından CÖMERTOĞLU,GÜLDÜRGÜLDÜR  ve kazandığı measfeye dönen MALİBUNUN OĞLU diyerek çok atlı bi seçim ile bu ayağı geçebiliriz.

 

6.Koşu :  Günün en önemli koşusu Haliç koşusunda koşacak tüm safkanların ayakları düz basması temennisi ile tüm at sahipleri ve antrenörlerine de bol şanslar diliyorum.G1 canavarı LONG RUNNER Celal Bayar koşusu yerine G1 rekoru için muhtemelen burayı tercih etti.Fakat daha ziyade uzun mesafelerde daha başarılı yarışlarını izlediğimiz şampiyon yarın düzlükte yapacağı ataklarla sonucu lehine çevirmek için elinden geleni yapacaktır Gökhan Kocakaya.Fakat ön tarafta SHARPA 'nın boş kalacağı düşünürsek demir at SHARPA 'nın bu yarış özelinde etkili koşmasını bekliyorum.Geçen senenin Gazi 2.si KUZEY KAFKASYALI değerli büyüğüm Onur Dilbaz el bebek gül bebek bugünlere getirdi hiç sıkmadan üzmeden ve oldukça fit durumda çekişmeli geçicek bu yarışta 2-3 gidip düzlükte SHARPA 'yı atlayıp liderliğini fotoya kadar sürdürmeye çalışacak olup asla es geçilmemelidir.Mesafenin en önemli atlarından olan YAMANLARBEYİ jokeyi sebebiyle bende geri planda kaldı.Yetiştiricisi Bülent abimize ve İzmir'li hemşerimiz Armağan beye bol şanslar dilerim.Bu kadar isimden bahsetmişken ULAN BATOR ve ALAÇATI AĞASI hakkında da bi kaç kelam etmezsek ayıp etmiş oluruz.ALAÇATI AĞASI sonuna kadar helal at derler ya tam öyle bir at maşallahlı.Sorunlu olarak koşmasa çok ama çok daha farklı yarışları sergileyebilecek gücü olan safkan Tınas ekürisi tarafından kiralık verildi.Fakat bu yarışta rakiplerinin sert olduğunu düşünüyorum bence şansı oldukça az.ULAN BATOR 1200-1400 metre mesafeli yarışlarında ve ön planda rahat kaldığı yarışlarda daha etkili koşan safkan yarın tabela mücadelesinde en iyi yeri 4 ya da 5.lik diyorum.

 

7.Koşu :  7 safkanın katılacağı koşuda ilk şanslı isim uygun kilosu ile BEKİR olacaktır.İstediği mesafe ve pisti bulan safkanın yarın jokeyinin kim olacağı ise akıllarda soru işareti.Müslüm Çelik almış olduğu cezayı hemen başlatmak istediği için bugün Ankara'da at binmediğini belirteyim.Son yarışını 2100 metrede kazanan BİŞKEKHAN favorimizin en ciddi rakibi olacaktır.Ara sonrası muhteşem dönen ve düzlüğe çok ama çok rahat gelen SON OĞUL yarış hayatında sentetik pistte kazanarak maidendan çıkmıştı.Bugün sevdiği piste dönen safkan yetenekli ve uyumlu aprantisi ile rakiplerinin hata yapması halinde düzlükte yapacağı etkili sprinti ile yarışı lehine çevirebilir.Çim pistte daha başarılı yarışlarını izlediğimiz BERATBEY süren formu ile bu pistte de etkili koşup günün süprizine imza atabilir.

 

8.Koşu : Günün önemli koşularından biri olan CELAL BAYAR koşusunda LONG RUNNER' ın G1 HALİÇ koşusunu tercih etmesi ile FINESSE 'in işi oldukça kolaylıştığını düşünüyorum.ASLAN ADAM' ın önde vereceği tempo ile gidecek yarışta 2-3 gidip düzlükte rakiplerini ekarte ederek geçmesini ve 3.kez bu kupaya ulaşmasını bekliyorum gün özelinde en çok güvendiğim isimdir FINESSE.

 

9.Koşu :  Son 3 yarıştır 2.kalan ve ilk defa 1600 metre mesafede start alıcak olan LIVE THE MOMENT yarış favorimdir.Yarında kazanamazsa artık peşini bırakacağım.Geçtiğimiz gün kaybettiğimiz çocukluğumuzun atçılardan Aydoğan San'ın oğlu üzerine koşacak olması sebebiyle acaba yarıştan çıkar mı sorusu aklımda olsada bahsetmeden geçemeyeceğim SABIRLI gibi kalite bi safkanı koşan eküri hep sahalarımıza iyi safkanlar kazandırdı.Onlardan biride EMPRESS FAUSTINA ,ilk 2 yarışıda tatminkar olan dişi tay yaş aldıkça çok daha farklı noktalara gelip dişilere ait iyi yarışlarda söz sahibi olmasını bekliyorum.Favorimizin en ciddi rakibi olacaktır (koşarsa). Gedik ekürisinin GREEN SHADOW' u bu rakiplerinin hata yapması halinde devreye girecek ilk isimdir.Ülkemizdeki şu an koşan tek TEOFILO temsilcisi ve anne hattından BALLIKAYA gibi şampiyon bi isimle anneden kardeş olan BELLA VITA' dan etkili bi yarş gelebilir kuponlarda mutlaka bulunsun derim.Bi türlü maidena veda edemeyen hep 2.kalan diğer bi isim VIA VENETO Kocakaya idaresinde yine kendine şans yaratmaya çalışacak.Son olarak DEVEROV' da yazarak günün son ayağını kalabalık tutarak umarım hedefimize ulaşırız.

 

ŞABLON 

3-1-2-4

NİĞBOLU (2)

GURBET ATEŞİ (5) // 4-2-1-3

6-1-3-8

7-2-3-1-5

3-4-2-6

7-3-1-2

FINESSE (3)

7-14-5-11-10-12

 

Herkese bol şanslar diliyorum.Seyir zevki yüksek yarışlar var umarım hep birlikte hedefi buluruz.

BURSA ALTILI TAHMİNLERİ DİĞER İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA ALTILI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA 2. ALTILI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !