21 AĞUSTOS İSTANBUL YARIŞ YORUMLARI ( Yılmaz Saraç )

2020-08-21 01:05:34 625 yılmazsaraç

Herkese merhaba 21 Ağustos İstanbul yarış programında beraberiz. 9 koşu programda iki altılı ganyan koşulacak. Herkese iyi şanslar ve iyi seyirler dileyerek başlıyorum.

1. Koşu 6-7-4-3-2

2. Koşu 2 NİĞBOLU BANKOMDUR.

3. Koşu 5-4-6

4. Koşu 2. Altılı bu koşu ile başlayacak 3 yaşlı arap tayların mücadelesinde ilk şanlı safkan  4 numara BOĞAZKESEN çok iyi orjini ile dikkat çekiyor. Bu safkanın anne hattı şampiyon safkanlarla dolu dikkate değer. İkinci şanslı safkan Kaizbert temsilcisi 3 numara HEKİMOĞLU, yarış hayatına kazanarak başlayan 8 numara YAMAÇBEYİ grubun uygunluğu ve iyi idman durumu ile şanslılardan, son olarak 5 numara FARANELLİ düzgün sprint yapabildiği taktirde koşuya ortak olabilir.

5. Koşu handikap 15 mücadelede ilk şans bu gibi gruplarda iyi yarışlar koşan 7 numara YOLKIRAN vermek istiyorum, 3 numara CÖMERTOĞLU 59 kg sikletine aldanmamak lazım grup onun içinde çok uygun eğer ki pist yumuşarsa bu safkan çok daha başarılı koşabilir Dikkat, son şanslı safkanım 5 numara MALİBUNUNOĞLU ise düzenli idmanları ve güçlü orjini ile koşuya ağırlığını koyabilir.

6. Koşu günün sonucu en çok merak edilen yarışında benim ilk şanslı safkanım 4 numara SHARPA bu safkan gücünü ortaya koyduğunda çok farklı bir güce sahip eğer ki Halis KARATAŞ 600 lerin oralara safkanı tek bir tempoda rahatsız edilmeden getirirse koşuyu kazanabilir, ikinci şansa sahip gördüğüm 6 numara YAMANLARBEYİ ise bu mesafeyi gerçekten iyi koşuyor eksiksiz hazırlıkları ile koşuya geliyor, 3 numara LONG RUNNER ise hem bu koşuya hem Celal Bayar koşusuna kayıtlı olup burayı tercih etti eğer ki mesafenin kısalmasından etkilenmezse başarılı olacaktır hazırlıkları eksiksiz koşuya giriyor, son olarak Ankara'dan koşuya gelen ve bu pistte yaptığı yarış çok iyi olan 2 numara KUZEY KAFKASYALI son şanslı safkanımdır.

7. Koşu 2000 metre sentetik pistte koşulacak mücadelede ilk şans tekrar sentetik piste dönen 4 numara BAYPATRON ait siklet avantajıda lehine, kısa aralarla start alan 7 numara BEKİR bu tarz mesafeleri seven bir isim muhakkak yarışta adından söz ettirecek, 5  numara ACARTÜRK ve 6 numara SELÇUKLUBEYİ koşunun diğer şanslı isimleri

8. Koşu Merhum Cumhurbaşkanımız Celal BAYAR adına düzenlenen koşuda 3 numaralı FİNESSE, Selim Kaya nezaretinde eksiksiz hazırlıklarla bu koşuya geliyor, taktiksel bir hata yapmadığı sürece ben geçileceğine inanmıyorum. BANKOMDUR.

9. Koşu maiden mücadele ile yarışlara noktayı koyuyoruz, 20 numara VİA VENETO artık maidene veda edebilir, 5 numara GREEN SHADOW bu mesafe yarışı güzel en yakın rakibi bu safkanın, 12 numara DEVEROV yaptığı yarışlarda kendine tabela içlerinde yer buluyor eli kulağında bu safkanında dikkat etmekte fayda var, 14 numaralı EMPRESS FAUSTİNA geçen yarış gördü bu sefer Halis KARATAŞ ile şansını deneyecek, son olarakta GELGİN EKÜRİSİNİN 6 numaralı LAS BRİSAS isimli safkanı iyi bir hazırlık evresinden geçti sürprizi gerçekleştirebilir. Kalabalık tutulması gereken bir ayak diye düşünüyorum.

Böylece 9 koşuyu sizler için değerlendirdik, hepinize iyi şanslar dilerken, yazdığınız gibi gelsin diyorum. İyi seyirler.

 

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !