23 AĞUSTOS İSTANBUL YARIŞ YORUMLARI ( Yılmaz Saraç)

2020-08-22 23:47:55 638 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler iyi pazarlar, selamlar. 10 Koşulu İstanbul programı ile beraberiz. Herkese iyi şanslar dileyerek yorumlarıma geçmek istiyorum. Hava açık pistlerin normal olması beklenmektedir.

1. Koşu 1. Altılı başlar. 3-8-2-5

2. Koşu  5 İLLÜZYON BANKOMDUR.

3. Koşu 2-9-1

4. Koşu 5-6-3

5. Koşu 2. Altılı ganyan bu koşuyla başlıyor. Şart 1 dişilere ait koşuda ben ilk şansı Şahin Yıldırım nezaretinde hazırlanan ve uzun zamandır idmanda olan 1 numara AGE OF LOVE vermek istiyorum. 6 numara GİZEMLİ AZRA ise dikkat çeken orjini ile ikinci şansı hak ediyor. 2 numaralı BIRD BOX kuşa sprinti ve bin galobunda hazır bir görüntü verdi. Son olarak 3 numaralı CANÇIKARAN ise güzel eşkali ve idman durumunun yeterliliği ile şanlılardan.

6. Koşu Kısa Vade koşuda 3 Yaşlı Arap Tayları start alacak sentetik pistte, bu koşuya Bursa da hazırlanarak gelen 3 numaralı KOŞAN ADAM son yarışından sonra düzenli hazırlanarak bu koşuya geliyor ilk şansa sahip, bu safkanın rakipleri ise tam bir kum atı olduğunu düşündüğüm 1 numaralı AŞKARTAY ve 6 numaralı KARACAKAYALI'dır.

7. Koşu Mustafa Kemal ATATÜRK' ün Annesi Zübeyde Hanım adına düzenlenen koşuda İngiliz Kısraklar mücadele edecek. Benim ilk şanlı safkanım son koşusunu kazanarak tekrar formunu yakaladığını düşündüğüm 6 numaralı PERİ LINA yarışı sonrası eksiksiz bu koşuya geliyor. Geçtiğimiz yılın GAZİ Şampiyonu 8 numaralı THE LAST ROMAN ikinci şansa sahip, son olarakta Ankara da hazırlanan am son koşusu kötü olmasına rağmen ara vermeden bu koşu için hazırlıklarını tamamlayan 5 numaralı MİSS HELİN ise koşunun ortaklarından. Bu üç safkanın mücadelesi sonucu belirler düşüncesindeyim.

8. Koşu Mustafa Kemal ATATÜRK' ün Babası Ali Rıza Bey adına koşulacak koşuda Arap Safkanları start alacak ben bu koşuya Ankara'da iyi hazırlanan 3 numaralı YELTAY ı Banko olarak önermek istiyorum. Sert stili ile liderliği alıp kendini fotoya atmaya çalışacaktır. Benim Bankomdur.

9. Koşu Grup 1 İstiklal Savaşı Koşusunda ilk şans uzun yarışı güzel olan ve Karataş ile de uyum sağlayan 5 numaralı BAŞHÜKÜMDAR ın, 1 numaralı ANAYURT çok tecrübeli ellerde iyi hazırlanıyor sonlarda sprintini iyi ayarlarsa kazanabilir. Geçen senenin Hatay Koşusu galibi 6 numaralı DEMİRPERDE şanslılardan, 4 numaralı BALALAYKA startta çok oyalanmadığı takdirde güçlü sprinti ile koşunun sürprizini yapabilir. Son olarakta bu tarz gruplarda hep tabela içinde yer alan 3 numaralı AŞKABAT ise koşunun bombasıdır.

10. Koşu Günün son koşusunda Arap kısraklar mücadele edecek ben ilk şansı yakın ara koşacak olan 8 numaralı BERSUN ATEŞİ ne vermek istiyorum, ikinci şanslı safkanım bir Karakemal yavrusu olan 7 numaralı AYNİRA, son olarakta son yarışında grup koşuda mücadele eden 5 numaralı GÜZEL TUTKU ise koşunun ortaklarından.

Hepinize güzel bir Pazar günü diliyorum, saygılar sunuyorum. Yazdığınız gibi gelsin. İyi günler.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !