23 EYLÜL ÇARŞAMBA İSTANBUL YARIŞ YORUMLARI ( Yılmaz Saraç )

2020-09-22 23:24:53 819 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler merhaba 9 Koşulu programla İstanbul Yarışlarını yorumlayacağız. Herkese iyi şanslar dileyerek yorumlarıma geçmek istiyorum.

1. Koşu 4-3-1 ( 1. Altılı Ganyan Başlar. )

2. Koşu 1-3

3. Koşu 3-4-5

4. Koşu ( 2. Altılı Ganyan Başlar. ) Üç Yaşlı İngiliz Taylarının uzun mesafeli koşusunda 4 numaralı YELLOW LEGEND kusursuz hazırlıkları ve formda jokeyi ile düzlükte etkili sprinti ile sonuca gideceğini düşünüyorum, BANKO safkanımdır.

5. Koşu Dişi Araplara ait mücadelede ben koşuyu kalabalık tutmayı düşünüyorum. Bir önceki yarışını aynı jokeyiyle kazanan 3 numaralı PETEKKAN favorim, formda olan 1 numaralı UÇANNAZ ilk rakibi, 2 numaralı AKDENİZ FIRTINASI sentetik pisti istekli ve başarılı koşuyor şanslılardan, 7 numaralı FOTOKIZI ile alakalı duyumlarım olumlu ilgilileri bu safkandan çok iyi bir yarış bekliyor, koşu gören 9 numaralı SUBİKE iyi orjinin hakkını verebilir, 10 numaralı UÇAN ŞİMŞEK ve 11 numaralı SÜRSOYLUM koşunun sürprizini yapabilir.

6. Koşu Arap Atılarının Şartlı mücadelesinde ilk şansı son iki koşunu kazanan 2 MAVRA ya vermek istiyorum eküri avantajı olan bu safkan forma girdiğinde başarılı yarışlar yapabiliyor, 3 numaralı ROMANOLUR formda ve düzenli idmanda safkan İstanbul, İzmit pist ayırt etmeden kazanarak bu koşuya geliyor aynı yarışlarını yaparsa kazanabilir, 5 numaralı ASTEROİD formda jokeyi Gökhan Kocakaya ile hızlanan yarışta sprinti iyi ayarlarsa rakiplerini avlayabilir, son koşularında seri üçüncülükler yapan 6 numaralı YOLDAŞHAN şansızlığını kırabilir Dikkat, son olarak Antrenör değişikliği yapan GÜLERCE ekürisinin safkanı 7 numaralı SANCAKTAR ise çok kaliteli bir kumaşa sahip sonları etkili gelebilen safkanıda değerlendirmekte fayda var.

7. Koşu Günün en önemli koşusunda son yarışta rakiplerini geride bırakan yarış içinde de yaptığı mücadele ile herkesin alkışını alan 4 numaralı ULAN BATOR Bursa'da düzenli hazırlandı herşey lehine ilk şanslı safkan, yakın rakibi çok sık koşmasına rağmen formundan bişey kaybetmeyen 3 numaralı SHARPA, bu iki safkan hata yaptığı taktirde 1 numaralı KATMA DEĞER koşunun sürprizini yapabilir bu safkan da çok iyi bir hazırlık süreci geçirdi, idmanlarında pırıl pırıl.

8. Koşu Maiden İki Yaşlı İngilizlerin Mücadelesinde ilk yarışında biraz erken öne gelince dışından gelen safkana teslim olan 5 numaralı I WANNA LEAVE tartışmasız favori kazandığı tecrübe ile daha iyi koşucaktır, bu safkanın rakibi koşularına dikkatli baktığım ve tam hızlandığında yarış bittiğini gördüğüm 8 LAST HOPE bu sefer daha etkili bir koşu çıkarabilir.

9. Koşu günün son ayağı Arap atlarının mücadelesi ilk şans iyi ellerde hazırlanan 3 numaralı BAŞAYDIN bu safkan artık yeterli nefese ulaştı muhakkak iyi koşacaktır, 1 numaralı TONYA vermiş olduğu uzun aradan sonra hazırlıkları tam olarak koşuya geliyor apranti indiriminden yararlanacak safkan dinçlikle iyi koşabilir, son olarak 6 numaralı ŞAŞKIN ise bu safkanlar kötü bir koşu çıkarırsa koşuyu lehine çevirebilecek forma ve güce sahip eküri avantajıda var. Dikkat...

Çarşamba gününü değerlendirdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Herkese Saygılarımı Sunuyorum. Yazdığınız Gibi Gelsin. İyi Şanslar.

 

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !