26 Ağustos Çarşamba İstanbul Yorumları ( Yılmaz Saraç )

2020-08-26 01:12:04 507 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler merhaba Çarşamba İstanbul Bülteniyle karşınızdayım. Dokuz koşulu programda iki altılı koşulacak. Havanın açık, pistler normal olcak.

1. Koşu 9-4

2. Koşu 3-2

3. Koşu 1 SÜLÜNBİKE BANKOMDUR.

4. Koşu Şart 3 mücadele ile 2. Altılı ganyan başlayacak. İlk şanslı safkan 4 numaralı ZALDIR normale dönen sikleti ve düzenli hazırlıklarıyla güzel bir koşu çıkaracaktır. 6 numaralı ALTO ilk defa uzuna çıkıyor bence uzunu daha iyi koşacak bir pedigrisi var. 1 numara CİBOHAN ise apranti indiriminden yararlanarak sonlarda sprintini iyi ayarlarsa koşuya ortak olabilir. 2 numara THE BEST SİMGE formda jokeyi ile koşu içinde yerini kaybetmezse koşunun sürprizini yapabilir. Son olarak 7 numaralı GEORGE BEST geçen hafta kazandığı yarışı kaybetti bu sefer aynı hataya düşmeyebilir Dikkat!

5. Koşu da iyi orjini ve hazırlıklarının hakkını bu yarışta verebileceğini düşündüğüm 2 numaralı MİA PREZİOSA starttada oyalanmazsa çok iyi koşacaktır. Geçtiğimiz yarış uzun mesafe koşan başarılı ikincilik elde eden ardınada bu koşuyla tekrar daha başarılı koşacağı mesafeye dönen 7 numaralı ROMOLO birinciliğe ortak, son şanslı safkanım ise bir APPROVE temsilcisi olan GEDİK ekürisinin safkanı 3 numara REGAMOUR uygun olan grupta kazanabilir.

6. Koşu KısaVadeli bu koşuda KURTEL ekürisinin 2 numaralı ŞENHAN ı gördüğü yarışlar sonrası idmanlarında adeta uçuyor ekürisiyle birlikte ilk şansı hak ediyor. Koşunun temposunu belirleyecek olan inatçı safkan 5 numaralı UMUTLU rahatsız edilmezse Beyaz Bayrak Ayna yapabilir. CAN ekürisinin nadide kısrağı 4 numara SANBERK ise HALİS KARATAŞ ile koşuya katılması şansını 2 ye katlaması anlamına geliyor.

7. Koşu Gördüğü koşular sonrası istenilen formunu yakaladığını hem gezintide hem idmanlarında gösteren 3 numaralı ZAFER ATEŞİ benim BANKOMDUR.

8. Koşu Şart 1 mücadele tüm tayların yarış hayatları aydınlık ve başarılı olsun. 6 numaralı ONUKTAN hem baba hem anne hem de kısrak Babasından dolayı tam bir çim atı hazırlıkları ve idmanı gayet güzel ilk şansı hak ediyor. İkinci şanslı safkanım uzun zamandır hazırlanan KURTEL ekürisinin 7 numaralı SAPADERE isimli tayı bu tayın pedigriside profesyonelce hazırlanmış, idmanda ki akışıda çok iyi eküri avantajıda olan tayı ihmal etmemek gerekiyor. 9 numaralı TÜRKSOYLU ise düzenli idmanları sonrası son sprintinde fotoya akışlı bir şekilde geçiyor çimi tutabilecek bir orjine sahip şanslılardan.

9. Koşu günün son koşusunda bu sezon yaptığı yarışlarla istenilen kıvama gelen 13 numaralı BAŞAYDIN kendisini tanıyan aprantisi ile hata yapmazsa Fotoyu önde geçebilir. 6 numaralı HÜRREİS ise tutarsız ama grup için yeterli güce sahip safkan koşuya kendini verebilirse koşunun ortaklarındandır. Mümkün olduğunca fazla at yazılabilir bu koşuya diyebiliriz. 
 

Çarşamba yorumlarımızın sonuna geldik, herkese iyi seyirler, iyi şanslar dilerim. Yazdığınız gibi gelsin.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !