28 Ağustos Cuma İstanbul Yarış Yorumları ( Yılmaz Saraç)

2020-08-27 23:43:57 704 yılmazsaraç

Merhaba sevgili yarışseverler 10 koşulu programda zevkli mücadeleler bizleri bekliyor.

1. Koşu 6-3

2. Koşu 5-4-8-6

3. Koşu 4 Alsancaklı BANKOMDUR.

4. Koşu 5-3-1-2

5. Koşu 2. Altılı ganyan bu koşuyla başlayacak geçen yarışında çok ağır favori girdiği başarın kalan ama eksiksiz hazırlıklarla bu koşuya gelen 4 numara MİRAHOR benim favorim. 5 numara WİLD OCEAN her yarışı diğerinden güzel bugün için grubun uygunluğu ile fotoyu önde geçebilir, favorinin yakın rakibidir.

6. Koşu uzun mesafeli Araplara ait koşuda ilk şans güzel formu ile 6 numaralı NİĞBOLU ya vermek istiyorum, bu safkan geç başladığı yarış hayatında tuttuğu güzel formu ile Ard arda kazanarak ne denli formda ve güçlü bir safkan olduğunu gösterdi. 2 numaralı AFACAN ağır kiloya rağmen kendisini tanıyan jokeyi ile favorinin rakibi, 5 numara HÜNKARINOĞLU bu tarz denk gruplarda başarı sahibi şanlılardan, 7 numara ACIDİLLİ FATİH ise kendisini çok iyi tanıyan jokeyi MÜSLÜM ÇELİK ile koşuda söz sahibi olabilir, 8 numaralı AKSAKAL ise BEDRİ AKBULUT nezaretinde sıkı şekilde hazırlanıyor koşunun sürprizini yapabilir.

7. Koşu maiden mücadelede 1 numara DARK SİDE ilk yarışında güzel bir ikincilik yaparken iyi bir tay olduğunu gösterdi ilk koşusunda start aldığı jokeyi HALİS KARATAŞ ile koşuya katılacak bu faktörler bir araya gelince ilk şansı hakediyor, ikinci şanslı safkanım 6 numara GOOD RANGER ilk defa sentetik pistte şansını deneyecek galop ve sprintleri çok iyi favorinin sıkı rakibidir. 5 numaralı MATİCOM ise mükemmel bir orjine sahip ilk koşusu çim ama bu safkan daha çok kuma meyilli bir orjine sahip arkada ikinci anne GÜLENGÜL ve MAMA MİA isimli safkanların kardeşi bilenler iyi bilir bu iki safkanda kum pistte harikalar yaratmıştı. Bu safkana da dikkat etmekte yarar var.

8. Koşu Grup 3 mücadelede 3 Yaşlı İngilizlerin 1600 metre yarışında ilk şans Ankara'da hazırlanıp koşuya gelen 1 numaralı ARDAŞAH ilk şansı hak ediyor, 2 numaralı FIRAT ATEŞİ koştukça daha yükselen formu ile favorinin rakibi, 5 numaralı PEEKABOO son iki yarışında el oynatmadan kazandı grup sertleşsede iyi formu ile ses getirebilir. 8 numaralı MİNDHUNTER son yarışına aldanmayın derim bu kısrak harika işlere imza atıyor bu gruptaysa söz sahibi olacak gücü olduğunu düşünüyorum ihmal etmeyin, son olarak sık koşmasına rağmen 4 numaralı KEREMEYLE bu safkanların hata yapması durumunda koşunun bombasını yapabilir.

9. Koşu Kısraklara ait kısavade koşuda A.M.KAYA EKÜRİSİNİN 7 numaralı ALWAYS PERFECT isimli kısrağı AYHAN KURŞUN İyi idare edebilirse eksiksiz geldiği bu koşuyu kazanabilir. KURTEL ekürisinin 1 numaralı FİREY ATEŞ güçlü ojrinin hakkını bu tarz bir mesafede verebilir bu safkan eksiksiz bu koşuya geliyor, 9 numaralı Dişi Tay Deneme Galibi HÜRAT ise bu koşuyla sezona merhaba diyecek iyi hazırlıkları mevcut olan bu safkanda kalitesi ile koşuyu lehine çevirebilir.

10. Koşu 3 yaşlı dişi İngilizlerin 2000 metre sentetik yarışı ben bu koşuda güzel orjini iyi koşu performansı ve eküri avantajıda bulunan 7 numaralı HAYALET KIZ ı siz değerli yarışseverlere BANKO olarak önermek isterim bu safkan gerçekten farklı kumaşa sahip eğer jokeyi AHMET ÇELİK iyi idare edebilirse geçilmeyeciğini düşünüyorum.

Herkese İyi Akşamlar, İyi Şanlar, Yazdığınız Gibi Gelsin.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !