4 EYLÜL CUMA İSTANBUL YARIŞ YORUMLARI ( Yılmaz Saraç )

2020-09-03 23:06:36 401 yılmazsaraç

Sevgili yarışseverler merhaba Cuma İstanbul Yarış Programı ile beraberiz. Hepinizi iyi şanslar diliyorum. 10 koşulu programda iki altılı ganyan koşulacak. Yarış günü meteorolojik tahminler hipodrom çevresinde yağış olabileceği konusunda uyarıyor. Değerlendirmelerinizi buna göre yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

1. Koşu 1-4-3-8 (1. Altılı Ganyan Başlar )

2. Koşu 4-1-2-9-5-8

3. Koşu 3-4-1

4. Koşu 1 BANKO

5. Koşu ( 2. Altılı Ganyan Başlar ) 3 Yaşlı İngizlerin uzun mesafeli handikap koşusunda hayatında ilk defa uzun mesafeye son yarışında çıkan ve başarılı bir 2. lik elde eden SCARFACE temsilcisi 7 numaralı ALTO ilk şanslı safkanım bu safkanın rakibi ise ANKARA dan hazır gelecek olan 5 numaralı LAGOON isimli safkan, son yapmış olduğu sprintinde fotoya akışlı olarak girişi ne denli formda olduğunu gösteriyor.

6. Koşu 3 yaşlı dişi Arapların maiden mücadelesi de gördüğü koşulardan sonra üzerindeki fazlalıklardan kurtulan 4 numaralı BLACK GRAPE ilk şansa sahip, gördüğü yarış sonrası geri alınan ve tekrar kusursuz bir hazırlık dönemi geçiren 8 numaralı HECEMİNE ikinci şanslı safkanım, ÖZGÜNHAN temsilcisi 7 numaralı DİKMETAŞ KIZI bu gruba güç yetirebilecek hazırlığa sahip, 11 numaralı MAKARON ve 10 numaralı KAYNARCA da kuponlarda bulunması gereken safkanlar.

7. Koşu 3 yukarı İngilizlerin Handikap mücadelesi de son yarışlarında iyi koşmasına rağmen yarış içi şanssızlıklar yaşayan 3 numaralı FERHAN ilk atım kendisini iyi tanıyan jokeyi GÖKHAN KOCAKAYA idaresinde güzel bir koşu yapacaktır, 4 numaralı AZMANTOR ise güzel hazırlıkları ile istediği mesafede start alıyor koşuyu yüklenip götürmek isteyecek, 6 numaralı LİON OF BABYLON ise idmanlarında güçlü görüntüsü ile dikkat çekiyor. Ben bu safkanın orjininden dolayı yaş aldıkça daha iyi yarışlar yapacağını düşünüyorum.

8. Koşu Kısa vade koşuda Arap Atlarının mücadelesinde sahip değiştirdikten sonra muazzam koşular çıkaran 1 numaralı ASLANSOYLU kiloya rağmen herkesin olduğu gibi benimde favorim, daha güçlü atlarla start alan bu grubun üstünde performansı olduğunu düşündüğüm 2 numaralı AŞKABAT favorinin rakibi, 4 numaralı GİZMO son iki yarışını kazanarak ANKARA dan çok zinde geliyor değerlendirmekte fayda var, son olarakta 3 numaralı DUMAN ise son koşusunu kazanarak şanssızlığını kırdı yine formda ve bu grupla mücadele edebilecek güce sahip.

9. Koşu Arap Safkanların mücadelesinde taylık döneminden bu yana dikkatle takip ettiğim, güzel orjini, ANKARA dan sonra İSTANBUL da hazırlanmaya başlayan ve artık İSTANBUL da kalacak 7 numaralı REİSOĞLU isimli safkanı sizlere BANKO olarak önermek istiyorum.

10. Koşu Bölünen Maiden'ın Son Kısmıda ilk şans bu koşuyu seçerek uzun zamandır hazırlanan 8 numaralı SÜPER BIRD güzel koşacaktır benim favorim, rakibi aynı gün yarış hayatına başlayan şampiyonaların annesi HANEDAN ın yavrusu 3 numaralı ASLIŞAHANE iyi hazırlıklara sahip favorinin rakibi, iki koşu gören ve bu koşularda tabelada yer alan KAİZBERT temsilcisi 10 numaralı TANIRKIZ HIŞMAN ÇİZİK idaresinde maiden a veda edebilir, 12 numaralı UĞUR PERİSİ eğer ki pist yumuşarsa şansını ikiye katlayacaktır, son olarak da bence kısrak olarak çok güçlü bir orjine sahip 13 numaralı UNUTMA BENİ koşunun sürprizini yapabilir Dikkat diyelim.

Cuma Akşamı yarışlarında sizlere iyi seyirler, iyi şanslar diliyorum. Yazdığınız gibi gelsin, iyi akşamlar.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !