9 Eylül 2020 Çarşamba İstanbul At Yarışı Yorumları ( Yılmaz Saraç )

2020-09-09 01:37:42 686 yılmazsaraç

Değerli Yarışseverler Hepinize Selamlar Saygılar Sunuyorum. Çarşamba İstanbul Yarışları İle Karşınızdayım. Güzel bir gün olmasını diliyorum.

1. Koşu 4 Banko ( 1. Altılı Ganyan Başlar)

2. Koşu 7-2-1-8

3. Koşu 4-5-2

4. Koşu ( 2. Altılı Ganyan Başlar ) Arap atlarının Handikap 21 mücadelesinde ilk şans geçen yarışında önde pres yemesine rağmen sonlarda tekrar arttırarak kazanan 9 numaralı TAÇSIZ KRAL koşuyu yine önde götürecek, uyguna dönen sikleti ve kazandığı koşu sonrası koruduğu formuyla 3 MAVRA ilk rakibidir, kısa sprinti çok iyi olan ve bu gibi gruplarda söz sahibi 1 numaralı MONTEGO ihmale gelmez, 2 numaralı GERGİN yine sprinter yapıya sahip etkili koşabilir, son olarak jokeyini çok uğraştırmazsa 8 numaralı DALOĞLU ise boş sikletiyle bir şeyler yapabilir.

5. Koşu Handikap 15 Koşuda İngilizlerin mücadelesi olacak kuvvetli düzlük sprinti yapabilen ve güzel hazırlıklarla koşuya gelen 6 numaralı REY ilk şanslı safkanım, antrenör değişikliği sonrası yeni yeni form tutan ATMAN ekürisinin safkanlarından 7 numaralı KIND OF GREY formda jokeyi SAMET ERKUŞ ile ikinci şansa sahip, son olarak sikleti ağır olmasına rağmen bu tarz bir grupta söz sahibi olabilecek kalite 4 numaralı SEMERKANT ihmal edilmemelidir.

6. Koşu Şart 4 mücadele günün denk yarışlarından ilk şans Ankara dan gelecek olan 1 numaralı İREM SU ya ait kusursuz hazırlıklarla geliyor, anne tarafından Şampiyonların kardeşi olan babasının da KANEKO olduğunu gördüğümüz 6 numaralı KENOBİ bu grubu geride bırakabilecek güce sahip, 2 numaralı UĞUR BUBAM apranti indirimden yararlanıyor ve güzel koşu hazırlıklarıyla dikkat çekiyor şanslılardan, ALKAŞ ekürisinin 4 numaralı BAYEZID isimli safkanı gördüğü koşular sonrası nefes açığını kapattı ve son derece hazır, yarış gören 5 numaralı JİMİNY CRİCKET koşunun sürprizini yapabilir.

7. Koşu günün en önemli Koşusunda Şampiyon Kısrak 4 numaralı PERİ LİNA nın son iki koşusundan daha formda olduğunu söyleyebilirim bu yüzden ben sizlere BANKO olarak önermek istiyorum.

8. Koşu Arap atlarının Satış Koşusu üç yarış gören ve üzerinde ki fazlalıkları attığını idmanlarında gösteren 5 numaralı TUTANDA favorim, Ankara'da hazırlanan 1 numaralı ÇİVİCİ yakın rakibidir, son olarak gördüğü koşular sonrası uygunda siklet bulan 9 numaralı RODRİGEZ koşunun sürprizini yapabilir.

9 Koşu 2 yaşlı Dişi İngilizlerin Maiden mücadelesi kapanış koşumuz ben bu koşuda koşu tecrübesi rakiplerine göre fazla olan 5 numaralı HÜMA SULTANI ilk şanslı önermek istiyorum bu tay için tüm şartlar lehine diyebiliriz Maiden a veda edebilir, KURT ekürisin beklentisi olduğu fakat ilk yarışında tecrübesizliğinin yüzünden pistte çok dolanan 7 numaralı İLLÜZYON  ÖZCAN YILDIRIM la daha farklı koşacaktır, son olarakta ilk yarışında ayağına çabuk olduğunu bizlere gösteren 8 Numaralı LAETİTA bu iki taya rakip olabilir, nefes olarak açığı kalmadı bu tayında.

Böylece 9 Koşuyu değerlendirdik sizler için bir sonra İSTANBUL programında buluşmak üzere hepinize iyi şanslar diliyorum. Yazdığınız Gibi Gelsin.

Sitemiz tjkbulten.com kaynak gösterilmeden , paylaşım yapılamaz !